MediaCat

Öksürükle beliren ilan

İrlanda’da akciğer kanserinde erken teşhisin önemini vurgulayan dikkat çekici bir kampanya.

Öksürükle beliren ilan

İrlanda’da akciğer kanseri nedenli ölüm oranı diğer kanser türlerine kıyasla oldukça yüksek. Hastalığa yakalanan her beş insandan beş yıl sonra yalnızca biri hayatta kalabiliyor.

Kansere karşı mücadele vererek hastalık hakkında farkındalık yaratmak adına faaliyet gösteren Marie Keating Foundation, ülkede Akciğer Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında erken teşhisinin önemini dikkat çekici farkındalık kampanyasıyla vurguluyor.

The Brill Building işbirliğiyle yaratılan ilan kısa süreli yüksek sesleri yakalayan özel bir yazılım ve mikrofonla çalışıyor, yalnızca öksürükle görünür hâle geliyor. İlan, “Öksürük hayatınızın bir parçası olduysa kontrole gidin” mesajı veriyor.

Marie Keating Foundation CEO’su Liz Yeates, yüksek risk altındakiler için kapsamlı akciğer kontrolünün, hastalığın ilk belirtiler çıkmadan teşhis edilebilmesini mümkün kılabileceğini söyleyerek, hastaların hayatlarını kurtarabilecek önlemleri almaları adına tüm seçenekleri araştırmaları gerektiğini ifade ediyor.

Kampanyanın akciğer kanseriyle mücadelede önemli bir girişim olduğunu belirten The Brill Building Kreatif Direktörü Peter Snodden, “Öksürüğü kanser kaynaklı olabilecek tek bir insana bile ulaşsak, bir hayat kurtarma şansımız var. Müzmin öksürüğün kontrol ettirilmesi gerektiğini belirten kampanya mesajıyla daha fazla insana ulaşma potansiyeli çok daha yüksek” yorumunda bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.