MediaCat

Öğrenci tasarımları üretime alınıyor

MOSDER tarafından düzenlenen 7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması başvuru süreci tamamlandı.

Öğrenci tasarımları üretime alınıyor

MOSDER tarafından düzenlenen 7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması başvuru süreci tamamlandı. Türkiye ve KKTC’deki 21 üniversitenin Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinin başvurduğu yarışmaya, profesyoneller de ‘Engelliler/Özürlüler için Ev Mobilyası Tasarımı’ kategorisiyle katıldı.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) 7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması ile öğrenci tasarımlarının sanayiciler tarafından üretime alınmasını sağlayacak. Genç tasarımcıların teşvik edilmesi ve sektörün tasarım vizyonunun geliştirilmesi hedefiyle düzenlenen 7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’na başvurular sona erdi.

Başvuruların tamamlanmasının ardından, jüri oylaması ile dereceye giren finalistlere 3000 lira para ödülünün yanı sıra sertifika verilecek ve sektörün lider mobilya firmalarıyla finale kalan öğrenciler sözleşme imzalayacak. Öğrenci ile sanayiciyi bir araya getirerek, genç yeteneklerin sektöre kazandırılmasını sağlayan yarışma kapsamında yer alan sözleşme sürecinde MOSDER üyesi şirket, tasarım haklarını devralacak. Başvuruların tamamlanmasının ardından başlayacak süreçte MOSDER üyesi sektör öncüsü markalar her bir tasarım için finale kalan öğrenciye 1000 Euro ödeyecek ve tasarımı kendi koleksiyonunda kullanma hakkını elde edecek. Birinciler, üretilen tasarımlar arasından belirlenecek.

Yarışma kategorileri, Oturma-Dinlenme, Depolama – Koruma, – Düzenleme, Tamamlayıcı Mobilya Servis Ünitesi ( Sehpa, Kütüphane, Ayakkabılık, TV Sehpası, Askılık, Telefonluk, Portmanto vb.), Uyuma ve Genç mobilya başlıklarından oluşuyor. Bu kategorilerde dereceye giren tasarımlar üretim sürecine alınarak, gençlerin yetenekleri ve mobilya tasarımına bakış açıları gözler önüne serilecek.

Öğrencilerden yoğun ilgi

Yarışmaya, Anadolu, Atılım, Başkent, Bilkent, Hacettepe, Işık, İstanbul Teknik, İstanbul Ticaret, İzmir Ekonomi, Kadir Has, Karadeniz Teknik, Kocaeli, Lefke Avrupa, Maltepe, Marmara, Mimar Sinan, Okan, Ortadoğu Teknik, Uluslar arası Kıbrıs, Yaşar ve Yeditepe Üniversiteleri’nden başvuru geldi. Türkiye’nin dört bir yanındaki 21 üniversitenin Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık bölümlerinde 3. ve 4. sınıfta okuyan öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği yarışma, ‘Engelliler/Özürlüler için Ev Mobilyası Tasarımı’ kategorisiyle de farklılaşıyor.

Engellilerin yaşam alanlarını daha kullanışlı hale getirecek tasarımlar da, yarışmada yer alan ‘Engelliler/Özürlüler için Ev Mobilyası Tasarımı’ kategorisiyle değerlendirilecek. ‘Engelliler/Özürlüler için Ev Mobilyası Tasarımı’ adı verilen kategoriye; tasarım alanında eğitim alıp mezun olmuş, halen okuyan ya da bu alanda çalışan herkes başvurabiliyor. Bu kategoride birinciye 6 bin, ikinciye 4 bin, üçüncüye 2 bin lira para ödülünün yanı sıra MOSDER Başarı Belgesi sunulacak.

Birinciler, ödüllerine Aralık 2011’de yapılacak ödül töreniyle kavuşacak. Ödül Töreni’nde üretime alınan ödüllü tasarımlar sergilenirken, sanayici, öğrenci, tasarımcı, akademisyen ve mobilya sektörüyle ilgili yüzlerce kişi bir araya gelecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.