Ogilvy Healthworld’e yeni başkan

Ogilvy Healthworld Türkiye (OHW) sağlık ajansının liderliğine, Şubat 2010 itibariyle sağlık iletişimi sektörünün deneyimli ismi...

15.03.2010 - 00:00 | MediaCat

Ogilvy Healthworld Türkiye (OHW) sağlık ajansının liderliğine, Şubat 2010 itibariyle sağlık iletişimi sektörünün deneyimli ismi Beril Koparal Ayanoğlu getirildi. Ülkemizde büyüme hedefleri yüksek, dünyanın önde gelen ve son derece güçlü bir sağlık network’unun üyesi olan OHW Türkiye, bu hedefleri için Ayanoğlu’nun 2005 yılında kurduğu BBMEDIKS ile güç birliği yaptı.

Ogilvy Türkiye Ülke Başkanı Aytül Özkan, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Büyük hedefler ile atılımlar yapmaya hazırlanan Ogilvy Healthworld Türkiye’nin Genel Müdürlüğü’ne, Beril Koparal Ayanoğlu gibi deneyimli bir ismi getirmekten mutluluk duyuyoruz. Sevgili Ayanoğlu’nun, 17 yıllık ilaç sektörü danışmanlığı tecrübesi, dinamik liderliği ve güçlü ekibi ile Ogilvy Healthworld Türkiye’yi, network ajansları arasında en başarılı ajanslardan bir tanesi haline getireceğine inancımızın tam olduğunu belirtmek isteriz” dedi.

İlaç sektöründeki 17 yıllık kariyerinde gerek akademik alanda gerekse sağlık dünyasında başarılı çalışmalara imza atan OHW Türkiye Genel Müdürü Beril Koparal Ayanoğlu yeni görevi ile ilgili olarak, “Güçlü bir ekip olarak, güçlü bir aileye katılmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu güç birliği ile Ogilvy Healthworld Türkiye’yi hak ettiği yere taşıyacak nice başarılara imza atmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Beril Koparal Ayanoğlu hakkında
İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tıbbi biyoloji ve genetik yüksek lisansını tamamlayan Ayanoğlu, 4 yıl süreyle Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim dalında araştırma görevlisi olarak çalıştı ve bu alanda doktora çalışmalarına devam etti. 1997 yılında akademik kariyerine son verdikten sonra da, ilaç sektörüne danışmanlık hizmetine başladı. Ayanoğlu, 2005 yılında medikal tasarım, medikal iletişim danışmanlığı, medikal eğitim ve medikal yayıncılık alanlarında hizmet veren BBMEDIKS ajansını kurdu. BBMEDIKS’i kurduktan sonra da eğitim alanında kendini geliştirmeye devam ederek, Londra Talking Image’dan imaj danışmanı sertifikası sahibi oldu. Bunun yanı sıra Koçluk eğitimi ve Açık Öğretim Halkla İlişkiler Bölümü mezuniyetini de yoğun ve başarılı çalışma hayatına sığdıran Ayanoğlu, halen İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı olarak Moleküler Tıp Doktorası ve Kanada Victoria Üniversitesi’nde Erişkin Eğitimi yüksek lisansına devam ediyor. 1971 İstanbul doğumlu olan Ayanoğlu, evli ve 3 çocuk annesi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.