Ofiste en çok ne unutuluyor?

Yenibiris.com yaptığı anketle, evde ve ofiste en çok neyi unuttuğumuzu ortaya çıkardı.

22.03.2011 - 00:00 | MediaCat

 

Yenibiris.com yaptığı anketle, evde ve ofiste en çok neyi unuttuğumuzu ortaya çıkardı.

İşyerinde ve evde en çok telefon şarjı unutuluyor. Yaklaşık 6800 kişinin katıldığı Yenibiris.com anketlerinde telefon, şarj aleti, USB bellek, anahtar ve ilaç seçenekleri arasında yüzde 60 ile ofiste, yüzde 30 ile evde en çok unutulan nesnelerin açık arayla başında şarj cihazı geliyor. Çalışma hayatının vazgeçilmezlerinden olan USB bellek ise hem evde, hem ofiste en çok unuttuklarımız arasında ikinci sırada. Telefonun evde unutulma oranı ofise göre daha fazla. Anketlerde öne çıkan seçeneklerden biri de ilaç. Ofiste ilacını unutanlar evde unutanlara oranla daha fazla. Diğerlerine göre en az anahtarı unutuyoruz. Ofiste ve evde anahtarı unutanların oranı yüzde 12.

Teknoloji yerine eski yöntemleri kullanıyoruz

Ofiste yapacaklarımızı planlamada ve bunları hatırlamada en çok kullanılan araç yüzde 36 ile yapışkanlı ufak not kağıtları. Deftere ya da ajandaya yazmayı tercih edenler de yüzde 31 ile ikinci sırada geliyor. Ofis çalışanları, hatırlamada teknolojiden yararlanmak yerine klasik yöntemlerden şaşmıyor. Cep telefonu ve bilgisayarın hatırlatıcılarını kullananların oranı yüzde 16’da kalıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.