Obama’dan 360 derece Beyaz Saray turu

Başkanlığının sonlanmasına sayılı gün kala, Barack Obama'yla Beyaz Saray'da sanal gerçeklik turu atabilirsiniz.

18.01.2017 - 11:10 | Arzu Nilay Kocasu

Obama'dan 360 derece Beyaz Saray turu

Geçtiğimiz yıl 100’üncü yaşını kutlayan ABD Ulusal Park Hizmeti’nin bir asrı devirmesi şerefine 2016 yazında doğa severlere Yosemite Ulusal Parkı’nda 11 dakikalık bir sanal gerçeklik turu attıran Barack Obama, bu kez de anahtarlarını Donald Trump’a vermeye hazırlandığı Beyaz Saray‘ın kapılarını meraklı gözler için yeni bir sanal gerçeklik turu kapsamında açıyor.

Barack Obama imzalı bir mesajla (“Burası sizin, siz ve tüm Amerikalıların. Demokrasimizin uzun tarihinde yalnızca kısa bir bölümü kapsayan bu sekiz yıl boyunca ailemin de Beyaz Saray’ı ev olarak adlandırma ayrıcalığı oldu”), Beyaz Saray’ın Facebook hesabından yayınlanan videoda ABD Başkanı ve First Lady Michelle Obama katılımcılara Oval Ofis ve Durum Odası gibi Beyaz Saray’ın en tarihi odalarını gezdiriyorlar.

Facebook Oculus ve Felix & Paul Studios işbirliğinde, çekimleri Kasım – Aralık 2016’da gerçekleştirilen ve geçtiğimiz hafta yayınlanan sekiz dakikalık videoya ek olarak, Oculus, yıl içinde videonun 15 ila 20 dakikalık ikinci bir versiyonunu da paylaşacak.

Kaynak: Fast Company

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.