Obama Youtube’dan soruları cevapladı

ABD Başkanı Barack Obama, YouTube'a canlı katılan ve soruları yanıtlayan ilk ABD Başkanı oldu....

02.02.2010 - 00:00 | MediaCat

ABD Başkanı Barack Obama, YouTube’a canlı katılan ve soruları yanıtlayan ilk ABD Başkanı oldu. "Birliğin Durumu" konuşmasının ardından Youtube kullanıcıları, Obama’nın bu konuşmasına 11 binin üzerinde soru gönderdi.

Bu sorular, 630 binden fazla kişi tarafından oylandı. Yayına Beyaz Saray Kütüphanesi’nden katılan Obama da, bu sorular arasından 10’un üzerindekini yanıtladı.

Sorular arasında, sağlık reformundan küçük işletmelere vergi indirimi yapılmasına, haciz nedeniyle evlerini kaybedenlere, yardım sağlanmasından Guantanamo ve Sudan politikasına kadar birçok konu yer aldı. Yaklaşık 40 dakika süren yayının sonunda Obama, uygulamayı bundan sonra daha düzenli bir şekilde devam ettirmek istediğini söyledi.

Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada da, yayının hükümetin halkla daha interaktif olma çabasının parçası olduğu belirtildi. Yayının Obama’nın teknolojiyi kullanarak seçmenleriyle doğrudan iletişim kurmasının bir diğer yolunu oluşturduğu ifade edilen açıklamada, programın "Birliğin Durumu" konuşmasını pekiştirdiği kaydedildi.

ABD’nin seçmenlerine radyodan hitap eden ilk başkanı ise Franklin Roosevelt olmuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.