Nokia, Youtube ile anlaştı

Nokia, Barselona’da düzenlenen 3GSM Kongresi’nde, YouTube™ ile yaptığı işbirliğini açıkladı. Bu işbirliği ile YouTube™ videoları Nokia Nseries

23.02.2007 - 10:52 | MediaCat

Nokia, Barselona’da düzenlenen 3GSM Kongresi’nde, YouTube™ ile yaptığı işbirliğini açıkladı. Bu işbirliği ile YouTube™ videoları Nokia Nseries multimedya bilgisayarlarından izlenebiliyor.

Nokia’nın Mini Map özelliğiyle web tarayıcısından erişilen YouTube™ videoları, önümüzdeki dönemde hayata geçecek olan YouTube™ mobil sitesinden de izlenebilecek. Ayrıca, YouTube™ video RSS bilgileri de yeni Nokia Video Center uygulaması üzerinden alınabilecek.

YouTube™ yetkilileri, kullanıcılara her yerde YouTube™ videolarını izletecek olmanın kendilerini heyecanlandırdığını, Nokia gibi bir sektör lideri ile işbirliği yaparak dünyanın her yerindeki cep telefonu kullanıcılarına YouTube™ videoalarını sunabileceklerini dile getirdi. Nokia yetkilileri konuyla ilgili, Nokia Nseries kullanıcılarına İnternet videoları sunmak üzere, küresel anlamda ilk ortaklarımızdan birinin YouTube™ olmasından memnuniyet duyduklarını söyledi.