Nokia ve Siemens birleşme kararı aldı

Dünyanın önde gelen mobil telefon şirketleri Nokia ve Siemens, telefon parçaları birimlerini birleştirme kararı aldı.

30.06.2006 - 00:00 | MediaCat

Dünyanın önde gelen mobil telefon şirketleri Nokia ve Siemens, telefon parçaları birimlerini birleştirme kararı aldı.

Nokia ve Siemens’den yapılan açıklamada, her iki şirketin yüzde 50’şer ortaklı olacağı telefon parçaları biriminin isminin, “Nokia Siemens Network” olacağı belirtildi.
Siemens firmasından yapılan açıklamada, söz konusu birleşmenin finansal ayrıntıları yer almazken, ekonomi gazetesi Wall Street Journal’da yer alan haberde, birleşmenin değerinin 31,6 milyar doları bulacağı ifade edildi.

Nokia Siemens Network şirketinin merkezinin Nokia’nın merkezi Finlandiya ve başkanın da Nokia network bölümü başkanı Simon Beresford-Wylie olacağı belirtilen açıklamada, söz konusu şirketin bölgesel merkezinin ise Siemens firmasının merkezi olan Münih olacağı bildirildi.

Almanya’da yayımlanan Manager dergisinde Şubat ayında yayımlanan haberde, Siemens firmasının Nokia Şirketi ile telefon parçaları bölümünün satışı veya ortak girişimde bulunulması konusunda görüştüğü yer almıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.