Nokia cepten sonra dizüstü üretimine geçiyor

25 yılı aşkın bir süredir mobil endüstride öncülüğünü sürdüren Nokia, yeni Windows tabanlı Nokia Booklet 3G cihazıyla...

25.08.2009 - 10:33 | MediaCat

25 yılı aşkın bir süredir mobil endüstride öncülüğünü sürdüren Nokia, yeni Windows tabanlı Nokia Booklet 3G cihazıyla kişisel bilgisayar dünyasına zengin mobilite deneyimini aktaracak.

Verimli Intel Atom işlemcisine sahip Nokia Booklet 3G, 12 saatlik pil ömrüyle etkileyici bir performans sunuyor ve insanların güç kablolarını arkada bırakıp verimli ve sürekli bağlı olmalarına yardımcı oluyor. Çok hafif alüminyum kasa içinde tam işlevli bir kişisel bilgisayarın zengin deneyimini sunan yeni mini dizüstü bilgisayar yalnızca 1,25 kg hafifliğinde ve yaklaşık 2 cm inceliğinde, ancak dünyanın lider mobil cihaz üreticisinden beklenebilecek tüm özelliklere sahip. 3G/HSPA ve Wi-Fi dahil çok çeşitli bağlantı seçenekleri tüketicilerin internete ve Nokia’nın çok çeşitli Ovi servislerine yüksek hızlarda erişmelerini sağlıyor ve her andan ve her fırsattan yararlanmalarına olanak tanıyor.

“Artık daha çok insan mobilitenin tüm yararlarıyla birlikte bir kişisel bilgisayarın bilgi işlem gücünü istiyor,” diyen Nokia Cihazlardan sorumlu Başkan Yardımcısı Kai Oistamo, “Biz insanları birbirine bağlıyoruz ve Nokia Booklet 3G de bizim için doğal bir evrimdir. Nokia mobilite konusunda çok eskiye dayanan zengin bir mirasa sahip. Bu mirası temel alarak olağanüstü pil ömrü, üstün tasarımı ve her gün, her an bağlantı olanağıyla gerçekten dikkat çekici bir şey yaratacağız. Bu şekilde kişisel bilgisayarı daha sosyal, daha yararlı ve daha kişisel hale getireceğiz,” diye belirtiyor.

Mini dizüstü cihaz ayrıca HD video çıkışı için bir HDMI bağlantı noktası, video görüşmeleri için ön yüz kamerası, entegre Bluetooth ve kolay kullanılabilen bir SD kart okuyucu içeriyor. 10 inçlik cam HD’ye hazır ekran ve Ovi Maps mini uygulamalarıyla çalışan ve bulunulan yeri saniyeler içinde işaretleyip gerçek anlamda kişisel harita deneyiminin kapılarını açan entegre A-GPS de diğer üstün özellikleri arasında yer alıyor. Nokia Booklet 3G ayrıca Nokia Music Store ile milyonlarca şarkıya ulaşıp çalma ya da Nokia akıllı telefonundan mini dizüstü cihaza, internete kesintisiz senkronizasyon sağlamak için Ovi Suite kullanımı gibi çok sayıda diğer zengin Ovi deneyimlerine de hayat veriyor.

Nokia Booklet 3G Nokia’nın portföyünü genişleterek operatör kanalının bir ihtiyacını karşılıyor ve Nokia’nın bir mobil çözüm şirketi olma yolunda önemli bir hamlesi olarak dikkat çekiyor.

Ayrıntılı teknik özellikleri, pazara çıkış tarihi ve fiyatlandırma gibi daha fazla bilgi 2 Eylül’de Nokia World’de duyurulacak. Nokia World hakkında daha fazla bilgi http://events.nokia.com/nokiaworld/home.htm adresinde bulunabilir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.