MediaCat

Nokia, altı ajansla görüşüyor

Nokia, 175 milyon Euro değerindeki global kreatif bütçesini yönetecek ajansı seçiyor. Seçim sürecinde yarı finale altı ajans kaldı. Listede firmanın

Nokia, altı ajansla görüşüyor

Nokia, 175 milyon Euro değerindeki global kreatif bütçesini yönetecek ajansı seçiyor. Seçim sürecinde yarı finale altı ajans kaldı.

Listede firmanın çalıştığı ajanslardan WPP Grup’tan Grey Global, Omnicom Grup’tan DDB Worldwide ve Asya işlerini yürüten BatesAsia da yer alıyor.

Nokia, Cuma günü ajanslara Finlandiya Espoo’daki genel merkezinde bir brief verecek. Listede firmanın çalıştığı ajanslardan WPP Grup’tan Grey ve Omnicom Grup’s DDB ve bunların yanı sıra bağımsız ajanslardan Mother ve Wieden+Kennedy, Publicis Grupe bağlantılı Bartle Bogle Hegarty ve WPP’den JWT’nin katılacak. Şirket, Cuma günü briefin verilmesiyle birlikte 3 haftalık çalışma süresinin ardından sonuçları açıklayacak.

Nokia ile 1986’dan beri çalışan Grey, şirketin Birleşik Devletler ve Avrupa’daki cep telefonu reklamlarını yürütürken, DDB şirketin Latin Amerika çalışmalarından sorumlu. Interpublic Grup’tan Lowe ise Nokia’nın multimedya bütçesine bakıyor. WPP’den MediaCom da Nokia’nın medya planlama ve satın alma işlerini yürütüyor.

Nielsen Monitor Plus verilerine göre Nokia, geçen yıl Birleşik Devletler’de cep telefonu reklamları için medyada 40 milyon Amerikan dolarının üzerinde harcama yaptı. Kaynaklar, Nokia’nın cep telefonu reklamları için denizaşırı ülkelerde yaptığı harcamanın 80 milyon Amerikan dolarının üzerinde olduğunu belirtiyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.