MediaCat

Nissan’dan Suudi kadınlara direksiyon dersi

Markanın sürücülere bir de eğitmen sürprizi var.

Nissan’dan Suudi kadınlara direksiyon dersi

Suudi kadınlar için direksiyon başına geçmek bir zamanlar hayalden ibaretti ancak Suudi Arabistan Kraliyet Divanı tarafından 2017’nin Eylül ayında yayınlanan kararname ile her şey bir anda değişmişti. Suudi kadınlar, bu yılın Haziran ayı ile birlikte sürücü koltuğundaki yerlerini alacaklar. Bu gelişme aynı zamanda Suudi kadınların direksiyon dersi alma ihtiyaçlarının doğacağı anlamına da geliyor.

Söz konusu ihtiyacı gidermek için Haziran ayını beklemektense kolları erkenden sıvayan Nissan da TBWA/RAAD ile işbirliğine giderek, Suudi kadınlara direksiyon dersi vermeye başladı. Kadınları trafiğe hazırlamanın yanı sıra erkeklerin kadınların araç kullanmasına karşı duydukları önyargıları da gidermek isteyen marka, direksiyon dersi vermesi için de eğitmenleri güzel bir numara ile seçti. Markanın direksiyon derslerine katılan kadınlara eğitmen olarak babaları, eşleri ve erkek kardeşleri eşlik etti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.