MediaCat

Mücadeleden kaçmak olmaz

Michael Mann, Nike için yönetmen koltuğunda.

Mücadeleden kaçmak olmaz

Kazanmak herkesin hoşuna gider. Her yarışmanın en az bir kazananı olur, her turnuvanın sonunda birileri şampiyonluk sevinci yaşar. Tarih şampiyonları yazar, insanlar da şampiyonları hatırlar. Zaferler o kadar ihtişamlıdır ki ardında yatan emeğin hakkı çoğu zaman gözden kaçar. Oysa kazanmak için önce mücadeleye girmek gerekir. Cesaret etmeden, ter dökmeden, sınırları zorlamadan bir şeyler başarmak pek de mümkün değildir.

Hong Konglu boksör Rex Tso kazanmasını çok iyi bilen sporculardan biri. Süper sinek sıklette çıktığı 22 müsabakanın 22’sinden de galibiyetle ayrılan, birçok altın kemerin sahibi bir sporcudan bahsediyoruz. Adının en azından Hong Kong için kolay kolay unutulmayacağı da açık.

Nike ve Wieden + Kennedy Shanghai ise Rex Tso’ya övgüler düzmeyi seçmiyor. Zira Michael Mann’ın yönettiği reklam filminde ilk bakışta işlerin Rex Tso için yolunda gittiğini söylemek güç. Ne var ki  filmde hakem, rakibinin yumruğuyla kendisini yerde bulan Hong Konglu’nun tepesinde 10’a doğru sayarken, aralarında uzun atlama şampiyonu Cecilia Yeung’un da bulunduğu sporcuların verdikleri mücadele eşliğinde izleyicinin odağı da mücadelenin kendisine kayıyor. Tıpkı ekrana gelen diğer sporcular gibi Rex Tso da ayağa kalkıyor; pes etmeden yumruklarını tekrar konuşturmaya başlıyor. O mücadelesine devam ederken, markanın mesajı da ekrandaki yerini alıveriyor: “Galibiyet kesin değildir fakat mücadeleyi garanti edebilirsiniz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.