MediaCat

Kadınlardan mesaj var: Bizi böyle bilin

Nike yeni kampanyasında Türkiye’deki kadınların sportif başarılarını kutluyor.

Kadınlardan mesaj var: Bizi böyle bilin

Kendilerine belletilmiş toplumsal cinsiyet rollerine göre yaşamak zorunda bırakılan kadınları bu sınırları aşmaları için cesaretlendirmek ve daha fazla kadına spora başlamaları için ilham vermek isteyen Nike, Türkiye’deki kadınların sportif başarılarını kutladığı bir reklam filmi yayınladı.

Türkiye’deki profesyonel ve amatör kadın sporcuların ilham veren hikâyelerini kutlayan Bizi Böyle Bilin’de Türk Milli Basketbol Oyuncusu Işıl Alben, Milli Tenisçi İpek Soylu, Milli Triatlet Esra Gökçek, Kikbokscu Funda Diken Alkayış, Çisil Sıkı’nın liderliğindeki Dans Fabrika dansçıları ile oyuncular Dilan Çiçek Deniz ve Elvin Levinler yer alıyor.

Nike’ın misyonunun sporculara her yerde ilham vermek ve yenilik sunmak olduğunu söyleyen Nike sözcüsü Zeynep Ongun; yeni kampanyasında markanın Türkiye’deki sporculardan ilham aldığını, onların spora olan tutkuları sayesinde önyargılara nasıl meydan okuduklarını ve bunun mümkün olduğunu göstermek istediklerini söylüyor. Kampanyada yer alan oyuncu Dilan Çiçek Deniz ise spor konusunda; “Öncelikle denemelisin. Denemek başarmanın yüzde 80’i” diyerek spora davet ediyor: “Büyük koşu etkinliklerinde koşmuyorum veya yarışlarda derecelerim yok fakat ne zaman kendimle ilgili bir hedefe ulaşsam kendi kendimin şampiyonu gibi hissetiyorum. Spor benim ruhumu ve bedenimi besliyor, sporu zamanla daha da sevmeye başladım.”

Sporun hayatı boyunca özgüvenini yükseltmesine yardım ettiğini söyleyen Işıl Alben ise sporla kurduğu ilişkiyi şöyle özetliyor: “Oynamayı ve bir parçası olmayı öğrendiğinde; spor, içindeki gücü keşfetmeni sağlıyor. Bu gücün bir kez farkına vardığında hayatta yenemeyeceğin bir şey yok.”

Kampanyada yer alan diğer oyuncu ve sporcuların ise yorumları şöyle:

Milli Tenisçi İpek Soylu; “Spor yapmaya başlamak isteyen kadınlara ilk önerim pes etmemeleri. Sizi daha ileri götürecek olan iç motivasyonu bulun. Bugün, spora çok daha fazla erişim var ve spor yapmanın daha çeşitli ve eğlenceli yolları var. Her yerde istediğiniz kişilerle egzersiz yapabilirsiniz. Nike Training Club nerede olursam olayım benim için çok eğlenceli bir çözüm.”

Milli Triatlet Esra Göçek; “Bir spor dalına başlamadan önce bir hedefiniz olmalı. Küçük ya da büyük hiç farketmez, bir şeyi başardığınızı ve hedefinize ulaştığınızı gördüğünüzde gerisi zaten gelecek. Sadece bu ilk adımı atıp başlamanız gerekiyor.”

Oyuncu Elvin Levinler: “Spor benim kurtarıcım adeta. Çok yorulduğum zamanlarda egzersiz yaptığım anda kendimi yenilenmiş hissediyorum. Bu zamanlarda egzersiz sonrası her türlü zorlukla yüzleşecek gücü kendimde buluyorum.”

Merak edenler için, reklam filminin kamera arkası görüntüleri aşağıda.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.