Nielsen’e Türk yönetici

Nielsen Media Research gelişmekte olan pazarlar genel müdürlüğüne...

13.10.2008 - 15:16 | MediaCat

Nielsen Media Research gelişmekte olan pazarlar genel müdürlüğüne Hayri Cem getirildi.

Türkiye’nin ilk reklam takibi yapan kuruluşu olan Bileşim Medya’yı 1984 yılında kurarak sektörde bir devrime imza atan Hayri Cem, Nielsen’in gelişmekte olan pazarlardan sorumlu genel müdürlüğü görevini üstlendi. Uzun süreli sektör tecrübesi ile gelişmekte olan pazarlarda Nielsen’e avantajlar sağlaması beklenen Cem, yeni atama ile Türkiye dışında Doğu Avrupa, Asya, Orta Doğu, Afrika ve Güney Amerika’daki faaliyetlerden sorumlu olacak.
AGB’nin Türkiye’de faaliyete geçmesini 1989 yılında AGB Anadolu’yu kurarak sağlayan Cem, AGB Anadolu hisselerini 1995 yılında AGB İtalya’ya sattı. AGB, süreç içinde dünyanın en büyük iletişim gruplarından biri olan WPP ve Nielsen’in yüzde 50 pay hakkına sahip oldukları bir yapıya kavuştu.

Bileşim Medya, 2002 yılında TİAK’ın (Televizyon İzleme Araştırma Komitesi) açtığı ihaleyi kazanarak sektöre resmi veri üreten bir kuruluş haline geldi. Gelişmesini sürdüren Bileşim Medya hisselerini 2007 yılında Nielsen Media Research devraldı. Hisse devri sırasında Hayri Cem, Nielsen Media Research Türkiye genel müdürlüğü görevini üstlendi.
Hayri Cem, aynı yıl Nielsen Media Research’ün Avrupa İcra Kurulu üyeliğine seçildi. 2008 yılında Doğu Avrupa, Kafkaslar, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan sorumlu başkanlık teklifi alan Cem, son olarak başarılı çalışmaları nedeniyle Nielsen Media Research’ün gelişmekte olan pazarlar genel müdürlüğüne atandı.

Hayri Cem, yeni göreviyle ilgili olarak, “ Çok zor bir görev üstlendim. Bu görevi kabul etmemde iki önemli konu etkili oldu; birincisi, uluslararası şirketlerin yönetiminde daha çok Türk yöneticinin yer almasına katkı sağlamak. Arkamızdan gelen genç yöneticilerin de yolunun açılmasına ve görevlerinde hızla yükselmelerine yardımcı olmayı umuyorum. İkinci etken ise, bu tür atamalarla Türkiye’nin uluslararası şirketler için bir harekat üssü haline geliyor olması. Tüm ısrarlara rağmen, bu görevi Türkiye’den yürütmeyi kabul ettirerek, Türkiye’yi grup içinde gelişmekte olan ülkelerin merkezi haline getirmiş oldum” şeklinde konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.