Nexum Creative’den Avrupa’ya Tasarım ve Teknoloji İhracatı

Türkiye’nin önde gelen interaktif ajanslarından Nexum Creative son yıllarda teknoloji alanında özel sektörün imza attığı en önemli projelerden birini başarıyla gerçekleştiriyor.

03.08.2006 - 00:00 | MediaCat

Türkiye’nin önde gelen interaktif ajanslarından Nexum Creative son yıllarda teknoloji alanında özel sektörün imza attığı en önemli projelerden birini başarıyla gerçekleştiriyor. Nexum Creative, Bosch Siemens Ev Aletleri’nin (BSH) 40 ülkede faaliyet gösteren tüm markaları için 60’a yakın web sitesinin tasarım, içerik ve fonksiyonlarını yenileme projesinde ilk adımı başarıyla tamamladı. Projede ilk olarak Siemens İngiltere’nin yeni web sitesi www.siemensappliances.co.uk hizmete girdi. Bu yılının sonuna kadar ise İsveç, Norveç, Finlandiya, Danimarka, İrlanda, Almanya, Türkiye, Avusturya, Polonya, Belçika ve Romanya web sitelerinin online olması planlanıyor.

Ortak sistemin zaman avantajı

.NET teknolojisi ile hazırlanan içerik yönetim sistemi sayesinde tüm marka ve ülke siteleri BSH yetkilileri tarafından kolayca güncellenebilecek duruma getirildi. Ülkeler arasında bilgi paylaşımını kolaylaştıran yeni yapı aynı zamanda web sitelerinin ortak bir fonksiyonalite havuzundan faydalanmasını sağlayarak zaman ve maliyetler bazında önemli tasarruf sağlayacak. Hazırlanan tasarımların BSH’ın standartlarına uygun olmasına ve Siemens’in marka imajını yansıtmasına büyük önem verildi. Proje kapsamında, ürün kampanyaları ve haberler gibi bölümler için farklı görseller hazırlandı. Flash animasyonlar yapıldı. Siemens ürünlerinin teknik olarak detaylı özelliklerinin sıralandığı tanımlamalar oluşturuldu.

Sitede ayrıca, kullanıcıya ürün seçiminde yol göstermek amacıyla özel bir bölüm bulunuyor. Bu bölümde site kullanıcısının ihtiyaçlarını anlamak amacıyla bazı sorular soruluyor ve alınan cevaplar doğrultusunda bu ihtiyaçlara en uygun Siemens ürünleri sıralanıyor. Böylece, kullanıcılar tüm ürünleri incelemek yerine öncelikle kendileri için uygun olan ürünleri görüyor ve ardından bunlar arasında ürün karşılaştırma işlemi yapabiliyor.

Özel Sektörün İmza Attığı En Büyük Projelerden Biri

Nüfusunun yüzde 90’ı internet kullanıcısı olan İngiltere’nin kullanım yaygınlığı ve e-business pazar büyüklüğü olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin ardından ikinci sırada yer ALIYOR. kullanıcıların %75’i geniş bant ile internete bağlanarak bilgiye hızlı ulaşıp satın alma kararlarını verebiliyorlar ve bütün bunlar göz önüne alındığında Siemens için web sitesinin öneminin de daha iyi anlaşılıyor.

Fonksiyonalite ve tasarım olarak ileri teknolojinin kurumsal kimlikle en optimum buluşması sağlanan yeni sitenin eski web sitesine kıyasla Siemens kullanıcı ve potansiyel kullanıcılarına ürünlerinin kalitesini çok daha iyi yansıtıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.