New York Times’ın fiyat politikası

The New York Times arama motorları ve diğer "yan kapılar" aracılığıyla gelen tesadüfi kullanıcılara...

26.10.2010 - 00:00 | MediaCat

The New York Times arama motorları ve diğer "yan kapılar" aracılığıyla gelen tesadüfi kullanıcılara ücretsiz okuma olanağı sağlarken siteyi yoğun bir şekilde kullanan okuyuculardan ise ücret alacak.

Sabah’la işbirliğinin birinci yılında Çalık Holding’i ziyaret eden New York Times’in yayıncısı ve başkanı Arthur Sulzberger Jr., "Ülkenizin güçlü ve hızlı bir büyüme gösterdiğine şahit oldum. Bu noktada en önemli unsur ülkedeki siyasi istikrar"dedi.

Sulzberger, "Yazı işleri, üretim ve reklamdaki arkadaşlar yaratıcı bir işbirliğiyle, yakın meslektaşlar haline geldi. Birbirimizden öğrenmeye devam etmeyi ve Sabah gazetesindeki ekip ile uzun soluklu dostluklar kurmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Web’de The New York Times için ölçülü yaklaşımdan (metered system) bahsedebilir misiniz? Söylediğiniz gibi bu yaklaşım ile The Times "açık Web ekosisteminin bir parçası" olarak devam edecek mi? sorusuna Arthur Sulzberger Jr. şöyle yanıt verdi.

"Değişimi benimsemeye olan bağlılığımızın en son örneği The New York Times’ın 2011 yılı başlarında NYTimes.com için ödeme modeli başlatılacağını ilan etmesi. Ölçülü bir model yaklaşımı kullanıyoruz ve bu yaklaşım, okuyucularımızın ödeme yapmasının istenileceği bir sınıra ulaşıncaya kadar her ay belirli bir sayıda makaleye ücretsiz erişimine olanak sağlayacak.

Mesela ayda toplam 20 kez siteye ücretsiz girilecek ama 21. girişten itibaren belli bir aylık ücret alınacak. Bunun yararı, arama motorları ve diğer "yan kapılar" aracılığıyla gelen tesadüfi kullanıcılarımıza ücretsiz okuma olanağı sağlarken siteyi yoğun bir şekilde kullanan okuyuculardan ücret alınması. Bu model reklam gelirimizi korumamıza olanak sağlarken kullanıcı ücretleri şeklinde ikinci bir gelir akışı sağlayacak. NYTimes.com’un açık Web ekosisteminin bir parçası olmaya devam etmesini sağlamak istiyoruz. Twitter, Facebook ve iPad’in Flipboard uygulaması gibi sosyal ağ paylaşım araçları; reklam envanteri sağlamamıza yardımcı olmaları yanında küresel bir okuyucu kitlesi için görülebilirliğimizi artırması ve bu okuyucu kitlesi ile bağlantımızı güçlendirmesi açısından önemli.

Bu platformlar, The New York Times gibi kaliteli içerikli markalar için bir avantajdır. Önümüzdeki aylarda bütün bu politikaları geliştiriyor olacağız. Ürünlerimizi de paketleyerek okuyucularımızın karşısına çıkacağız. Bir okuyucu uygun bir paket fiyat ile New York Times’ı gazete olarak kapısında, online aplikasyon olarak iPad’inde ve haber servisi hizmeti olarak mobil telefonunda alabilecek. "

gazeteciler.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.