MediaCat

Netaş, Fatih Projesi için imzayı attı

Netaş, FATİH Projesi kapsamında, 110 uzaktan eğitim sınıfını hizmet içi eğitim için entegre ediyor. Proje sayesinde 680.000 öğretmen senkronize eğitim alabilecek.

Netaş, Fatih Projesi için imzayı attı

Netaş, Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı FATİH Projesi’nde, bilgi teknolojileri altyapısını sağladığı 110 adet hizmet içi uzaktan eğitim sınıfının entegrasyonuyla rol alıyor. Netaş tarafından tasarlanan; maliyet avantajlı, eğitimin mekândan bağımsız gerçekleştirilmesini sağlayan sistemle, Türkiye genelinde aynı anda 3.300, toplamda 680.000 öğretmene uzaktan eğitim verilebilecek.

Sınıflara yapılacak yayınla mesafe ortadan kalkacak, seyahat masrafı sıfırlanacak ve verimlilik artacak. Proje kapsamında; 43 donanım ve yazılımın kullanıldığı video konferans, dizüstü bilgisayar, projeksiyon, ışık ve ses sistemleri, yazıcılar, elektronik tepegöz gibi cihazlarla, interaktif bir sınıf ortamı sunulacak.
 
Milli Eğitim Bakanlığı’nın 81 ilde görevli öğretmenlere vereceği senkronize eğitimle ilgili altyapının oluşturulmasını amaçlayan çözümün bir diğer getirisi, eğitimlerin kaydedilip saklanabilmesi ve tekrar kullanılması olacak.

Eğitime katılan öğretmenler, sistemin üstünlüğü sayesinde, uzak mekândan değil yüz yüze eğitim alıyormuş gibi hissedecek. Her sınıfta; aydınlatmadan iklimlendirmeye, PC’den video konferans sistemine ve sınıf otomasyonuna kadar tüm altyapı kurulacak. Tek merkezden idare edilen çoklu konferans ünitesi, sınıfların birbiriyle aynı anda görüşmesini sağlayacak. Hazırlık ve uygulama aşaması 2 yıl süren çözüm, Türkiye’deki benzerlerinin aksine, bu yaygınlıkta ve sayıda kurulacak ilk sistem olacak.
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.