Nestle dijital reklam ajansını belirledi

Nestle yoğun rekabetin yaşandığı konkur sonucunda, dijital reklam ajansı ve doğrudan pazarlama ajansını belirledi...

22.02.2010 - 00:00 | MediaCat

Nestle yoğun rekabetin yaşandığı konkur sonucunda, dijital reklam ajansı ve doğrudan pazarlama ajansını belirledi. Nestlé yoğun rekabetin yaşandığı konkur sonucunda, dijital reklâm ajansı Dare ve doğrudan pazarlama ajansı EHS 4D’yi, beraber çalışacağı ajanslar arasına ekledi. Yeni ajanslar, firmanın Nescafé Original Coffee, Nescafé Gold Blend, Nesquik Ready to Drink, Nesquik Powder ve Aero Chocolate markalarını kapsayan alkolsüz içecek segmenti için çalışacaklar.
 
Nestlé konkur öncesinde, dijital reklâm çalışmaları için G2 ve doğrudan pazarlama çalışmaları için Carlson Marketing ile çalışıyordu.  Rapp ve Partners Andrews Aldridge’i saf dışı bırakarak konkuru kazanan Dare ve EHS 4D, markanın ortak çalışmalar yapacağı yeni ajansları oldu.
 
Nestlé yeni ajansları, müşteri ilişkileri kurmaya yardımcı olmasında kullanacak. Online ve marka sadakat çalışmaları ise McCann Erickson tarafından yürütülmeye devam edilecek.
 
NESTLE KRAFT’IN KAZANDIĞI GÜCÜ KIRMAYI HEDEFLİYOR
Nestlé, yeni ajansları ile başlatacağı çalışmalar ile; Kraft’ın Cadbury’ı devralarak, dünyanın en büyük gıda ve şekerleme üreticisi olmasının pazarda yaratacağı etkiyi kırmayı umuyor. Sahip olduğu markalar arasında Maxwell House and Mellow Bird’s yer alan Kraft, ürettiği milkshake ve çikolata çeşitleri ile pazarın önemli aktörlerinden Cadbury’i satın alarak, Nestlé’nin çok güçlü olduğu gıda ve şekerleme pazarında, Nestlé’nin önüne geçmişti.

Kaynak: medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.