NBA Garanti Skills Challenge en iyileri arıyor

NBA ve bankacılık alanında NBA'in Türkiye'deki resmi iş ortağı olan Garanti Bankası, basketbola hevesli...

11.05.2009 - 15:40 | MediaCat

NBA ve bankacılık alanında NBA’in Türkiye’deki resmi iş ortağı olan Garanti Bankası, basketbola hevesli oyuncuların bu yıl ikincisi gerçekleştirilen NBA Garanti Skills Challenge kapsamında yeteneklerini hem internet üzerinden hem de sokak filmi çekim etkinliklerinde sergilemeye davet ediyor.

İlki 2008’de düzenlenen Skills Challenge etkinliğinin web sitesi beş haftada 2.2 milyonu aşkın sayfa görüntülenme rakamına ulaştı ve siteye 1.700’ün üzerinde giriş yapıldı.

13-18 yaş arası erkek ve kızlara açık olan etkinlikte oyuncular, basketbol yeteneklerini sergileyebilecekleri 2-3 dakikalık videolarını bugünden itibaren 31 Mayıs’a kadar etkinliğin resmi web sitesi olan www.nba-garanti.com’a yükleyecekler. Oyuncular ayrıca İstanbul’da 16-17 Mayıs ve İzmir’de 23-24 Mayıs tarihlerinde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan halka açık sokak filmi çekim organizasyonlarına da katılabilecekler.

NBA EMEA Başkan Yardımcısı Sophie Goldschmidt, “Genç basketbol oyuncularına bu oyun hakkında daha fazla şey öğrenme ve Türkiye’nin en iyi oyuncularına karşı mücadele etme olanağı sunmak istiyoruz. Garanti Bankası’nın yardımıyla oyuncular, yeteneklerini bu benzersiz video yarışmasında sergileyebilecek ve, Orlando, Florida’daki basketbol kampına katılma şansına sahip olabilecekler.,” dedi.

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen ise konu ile ilgili olarak, “Garanti olarak basketbolu çok seviyor, desteğimizi sadece milli takımlarla sınırlı tutmuyoruz. Spor kültürünün benimsenmesi ve basketbolun gelecek nesiller tarafından daha iyi öğrenilmesi için, gençlerimize yönelik projeleri de destekliyoruz. Geçen yıl gençlerimizin NBA Skills Challenge’a gösterdiği ilgi bizi heyecanlandırdı. Yarışma sonunda seçilen 4 gencimizin Orlando kampındaki başarılı performansından dolayı da büyük mutluluk duyduk. Bu sebeple, NBA Skills Challenge etkinliğinin bu yıl ikinci kez sponsorluğunu üstlendik. Geçen yılki başarıdan sonra, gençlerin bu yıl yarışmaya çok daha fazla ilgi göstereceğine inanıyoruz.” dedi.

NBA uzmanlarından oluşan jüri heyeti, izleyiciler tarafından oylanarak en yüksek puanı alan 100 video arasından 30 finalist katılımcıyı belirleyecek. En iyi 30 oyuncu, bir NBA oyuncusu ve koçunun eğitim vereceği İstanbul’daki Skills Challenge Kampı’na davet edilecek. Skills Challenge Kampı’nda en başarılı olan dört oyuncu Ağustos ayında Orlando Magic’in (Florida) ev sahipliği yaptığı eğitim kampına katılma hakkı kazanacak.

NBA Skills Challenge, Garanti’nin yanı sıra etkinliğin resmi basketbol topu sağlayıcısı olan Spalding tarafından da destekleniyor. Medya iş ortakları ise Hürriyet, NTV Spor ve Virgin Radio.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.