MediaCat

Nazi Blair reklam kampanyası sansürden kurtuldu

NO2ID için hazırlanan ve Tony Blair’i Hitler olarak gösteren reklam kampanyası, şikayetlere rağmen sansürlenmekten kurtuldu.

Nazi Blair reklam kampanyası sansürden kurtuldu

Hitler’in ünlü bıyığının Blair’e takıldığı ve bıyığın bir barkod olarak çizildiği reklam kampanyası, kimlik kartlarına olan negatif tavrı ile bilinen NO2ID için hazırlandı. Bu ilginç reklam kampanyası, The Guardian gazetesinde yayımlandıktan sonra fazla ‘saldırgan’ olduğu sebebi ile eleştirilere maruz kaldı. Ancak yapılan eleştiriler, reklam kampanyasının kaldırılmasını sağlayamadı.
İngiliz hükümetinin kimlik kartları ile ilgili yaptığı yeni çalışmaları protesto etmek amacı ile hazırlanan kampanya, ‘Kimlik kartları Avrupa’da da çok işe yaramıştı’ sloganı ile ironik bir mesaj vererek kitlelere ulaşıyor. Kampanyayı hazırlayan şirket ise suçlamalarla ilgili “Biz Blair’in kişiliğinin değil, bu konudaki tutumunun Hitler’e benzediğini ortaya koymaya çalıştık” yorumunda bulundu.
Kaynak: Brandrepublic.com

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.