MediaCat

Müstesnâ’dan tüm müstesna kadınlara

Müstesnâ Yaratıcı İş Fikirleri 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü bir videoyla kutluyor.

Müstesnâ’dan tüm müstesna kadınlara

Müstesnâ Yaratıcı İş Fikirleri, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü için bir video hazırladı. Farklı ülkelerde kadınların milletvekili seçme ve seçilme hakkına kavuştukları tarihlerin sıralandığı 50 saniyelik bir animasyon hazırlayan ajans, videonun ardındaki motivasyonu şu sözlerle özetliyor:

“Malum Türkiye, Gazi Mustafa Kemal Atatürk sayesinde pek çok Avrupa ülkesinden önce kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanımış bir ülke. Ama bu herkes tarafından bilinen bir gerçek değil. Müstesnâ Yaratıcı İş Fikirleri olarak bu içgörüden yola çıkarak 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü için bir sosyal medya filmi hazırlamak istedik. ‘Terzi kendi söküğünü de diker’ diyerek kolları sıvadık. Sadece seçme ve seçilme hakkı değil, tüm kadınların eşit yaşamaya, eşit çalışmaya da hakkı olduğunun da bir kere daha altı çizmiş olduk. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; ‘Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.'”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.