MediaCat

Müşteri memnuniyetinde lider markalar

Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) 2011 Yılı 3. çeyrek sonuçlarına göre Tukaş, Tamek, Tat, Ülker Golf, Algida, Banvit, Evyap, Colgate Palmolive ve Ana Gıda müşteri memnuniyetinde lider markalar oldular.

Müşteri memnuniyetinde lider markalar

Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) 2011 Yılı 3.  çeyrek sonuçlarına göre Tukaş, Tamek, Tat, Ülker Golf, Algida, Banvit, Evyap, Colgate Palmolive ve  Ana Gıda müşteri memnuniyetinde lider markalar oldular.

81 ilde, 7 bin 488 tüketici ile bilgisayar destekli telefon anketi (CATI) yapılarak ve özel ekonometrik analiz modeli ile belirlenen Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi 2011 yılı 3. çeyrek sonuçları açıklandı.

TMME çalışması kapsamında, 2011 yılının 3.çeyreğinde Konserve Sos Salça, Dondurma, Et ve Tavuk ürünleri,Kişisel Bakım Ürünleri, Sıvı Yağ, Süt ve Süt Ürünleri Margarin ve Ev Temizlik Ürünleri  sektörleri ölçüldü. Konserve Sos Salça sektöründe Tukaş, Tamek, Tat birinciliği paylaşırken,  Dondurma sektöründe  Ülker Golf, Algida birinciliği paylaştı; benzer birincilik paylaşımı  Kişisel Bakım Ürünleri sektöründe  Evyap, Colgate  Palmolive arasında olurken,  Et ve Tavuk ürünleri sektöründe  Banvit,  Sıvı yağ sektöründe  Ana Gıda  ve Süt ve Süt Ürünleri  sektöründe ise Ülker, müşteri memnuniyetinde tek başlarına birinci sırada yer aldılar.

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve uluslararası araştırma kuruluşu KA Araştırma ortak girişimi tarafından yürütülen, Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) 2011 yılı 3. çeyrek sonuçları açıklandı. 2011 yılı 2. çeyreğinde 76.1 olarak ölçülen Ulusal Müşteri Memnuniyeti Endeksi, 2011 yılının 3. çeyreğinde 2011 2. Çeyrek seviyesini koruyarak 76.1 olarak gerçekleşti. Aynı dönemde Amerika’da Müşteri Memnuniyeti Endeksi’de 2011 2. Çeyrek seviyesini koruyarak 75.7 olarak gerçekleşti.

20’yi aşkın gelişmiş ve gelişmekte olan ülkede yürütülen Ulusal Müşteri Memnuniyeti  Endekslerinin Türkiye uygulaması olan TMME, 2005 yılından beri değişik sektörleri ve bu sektörlerdeki kurumları kapsayacak şekilde her 3 aylık dönemde yapılıyor. 2011 yılı  3. çeyrekte Türkiye çapında 81 ilde  7 bin  488 tüketiciyle görüşülerek  29 markanın ve diğer kategorilerinin müşteri memnuniyeti ölçüldü. Tüketicilerin satın aldıkları ürün ve hizmetlerden memnuniyetini sayısal olarak gözler önüne seren TMME, ülke genelinde de müşteri memnuniyeti bilincinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına da katkıda bulunuyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.