Murdoch pay-wall sisteminde ısrarlı

Times ve Sunday Times’ın web siteleri için pay-wall ödeme sistemini getirdiğinden beri...

20.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Times ve Sunday Times’ın web siteleri için pay-wall ödeme sistemini getirdiğinden beri okuyucuların sitelere olan ilgisini arttırmak için mücadele eden News International (NI), mücadelesinde kendisine destek olması amacıyla, VCCP’yi sosyal medya kampanyası yürütmesi için görevlendirdi.

Konkur açılmaksızın işin başına getirilen ajans, ilk kampanyasını bu yıl içinde yürütmeye başlayacak. Kampanyanın, ücretli içerik uygulamaları sistemine şüpheyle yaklaşan “sıkı” internet kullanıcılarıile siteler arasında güçlü bir bağ kurmaya odaklanacağı belirtiliyor.
Ücretli kullanıma sunulan Times ve Sunday Times’ın web siteleri Birleşik Krallık’ta 1.2 milyon kullanıcı kaybetti.

News International (NI), Times ve Sunday Times’ın web siteleriiçingeçen ay itibariyle ücretli içerik sistemini kararlı bir şekilde başlatmıştı. Ancak Comscore’un en güncel verilerine göre NI; söz konusu sistemi uygulamaya koyduğundan beri her iki site de, Birleşik Krallık’ta 1.2 milyon kullanıcıyı kaybetmiş görünüyor.

Okuyucu kaybetmesine rağmen NI’nin Ekim ayında, diğer haber sitelerini de ücretli içerik sistemine geçirecek planları üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

The Times’ın reklam çalışmalarını halen, CHI&Partners yürütüyor. Ajans geçen ay sitenin yayınladığı, Peter Mandelson’un “3. Adam” isimli kitabının tefrikalarının promosyon çalışmaları için bütünleşik iletişim kampanyası yürütmüştü. CHI ile NI’nin ilişkilerinin, VCPP ile yapılan anlaşmadan etkilenmeyeceği belirtiliyor.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.