Murdoch ‘beyaz perdenin aslanı’nı alıyor

Rupert Murdoch'ın medya devi News Corporation'ın Metro-Goldwyn-Mayer Inc.'u (MGM) satın almak üzere olduğunu bildirildi...

21.12.2009 - 00:00 | MediaCat

Rupert Murdoch’ın medya devi News Corporation’ın Metro-Goldwyn-Mayer Inc.’u (MGM) satın almak üzere olduğunu bildirildi.

Rupert Murdoch’ın patronu olduğu ve Twentieth Century Fox film’in sahibi ABD`li medya devi News Corporation’ın, daha çok film ve TV programı üretimi ve dağıtımında faaliyet gösteren, Metro-Goldwyn-Mayer, Inc.’u (MGM) satın almak üzere olduğunu bildirildi. Bloomberg’in konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, tarafların anlaşması an meselesi. 4 milyar dolarlık borçla sıkıntılı günler geçiren geçen ay satışa çıkmıştı. Şirketin alacaklıları satıştan en az 2 milyar dolar almayı umut ediyor.

News Corp.’un borçlarla ilgili kendinse yasal bir yükümlülük doğuracak gizli bir anlaşma yapmak istemediği de gelen bilgiler arasında. Ancak, Twentieth Century Fox’un sözcüsü Chris Petrikin’in bu yorumlara yalanladığı belirtiliyor. MGM sözcüsü Susie Arons ise görüşmelerin sürdüğünü ve şu durumda her hangi bir açıklama yapmak istemediklerini ifade etti. MGM’nin kontolü yüzde 20’şerlik hisse ile Providence Equity Partners, TPG Comcast ve Sony’de bulunuyor. MGM, sessiz film döneminin sonundan II. Dünya Savaşı’na kadar ki süreçte sağladığı imkânlar ile Hollywood’daki en önemli film stüdyosu olarak biliniyor. 16 Nisan’da 85.yılını kutladı.

 

Kaynak: www.haberturk.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.