“Muhteşem Yüzyıl” haberin zirvesinde

Eylül ayının gelmesiyle birlikte kanallar yeni yayın sezonu açtı. Geçtiğimiz yıl izlenme rekorları kıran yerli dizilerin arasına bu yıl da birbirinden iddialı yeni yapımların katılmasıyla birlikte ekranda tam bir yerli dizi fırtınası başladı.

05.10.2011 - 00:00 | MediaCat

Eylül ayının gelmesiyle birlikte kanallar yeni yayın sezonu açtı. Geçtiğimiz yıl izlenme rekorları kıran yerli dizilerin arasına bu yıl da birbirinden iddialı yeni yapımların katılmasıyla birlikte ekranda tam bir yerli dizi fırtınası başladı. Diziler arasındaki rekabet şimdiden gazete sayfalarına da yansımaya başladı bile. Medya Takip Ajansı Interpress’in, yerli dizileri mercek altına aldığı rapora göre, yazılı basında geçtiğimiz ay ekrandaki aktüel kanallar içinde 11 tanesinde yayınlanan 94 yerli dizi hakkında toplam 4 bin 954 haber çıktığı tespit edildi.

Yeni dönemde ilk ay “Muhteşem Yüzyıl” zirvede

İki bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan Interpress’in araştırmasında, yazılı basında çıkan haber sayılarına göre “Muhteşem Yüzyıl” hakkında çıkan 544 haberle ilk sırada yer aldığı belirlendi. “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” yayınlanan 497 haberle ikinci, “Kuzey Güney” ise çıkan 278 haberle üçüncü oldu. Çıkan haber adetlerine göre oluşan listede ilk on içinde yer alan diğer yerli diziler ise şu şekilde sıralandı; “Fatma Gülün Suçu Ne?” (194), “Bizim Yenge” (178), “Arka Sokaklar” (164), “Bir Çocuk Sevdim” (143), “Al Yazmalım” (141), “Ay Tutulması” (140) ve “Yalancı Bahar” (139).

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.