MTV Türkiye, MTV EMA’da yok

Her yıl milyonlarca kişi tarafından seyredilen ve dünyanın en prestijli ödül törenleri arasında gösterilen MTV EMA...

31.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Her yıl milyonlarca kişi tarafından seyredilen ve dünyanın en prestijli ödül törenleri arasında gösterilen MTV EMA, bu yıl İspanya’nın Madrid kentinde yapılacaktır.

Bu ödül töreninde iki yıldır gerçekleştirilen  Emre Aydın ve Manga’nın ödül aldığı Best European Act Kategorisi (Avrupa’nın En İyi Sanatçısı), bu sene MTV EMA yarışma kategorisinden çıkartılmıştır. Bu nedenle  Türkiye dahil olmak üzere hiçbir ülke, bu kategoride yarışamayacaktır. Dolayısıyla basında iddia edildiği gibi mtv.com.tr sitesinde Türkiye’nin MTV EMA’dan çıkartıldığı bilgisi, gerçeği yansıtmamaktadır.

Ayrıca MCD Görüntülü A.Ş ve MTVNE arasinda mevcut anlaşmalar çerçevesinde  MTVNE, MCD Görüntülü A.Ş bünyesinde yer alan MTV Türkiye’ye içerik sağlamakla yükümlüdür. Bu sebeple MTV EMA ve benzeri yayınların, MTV Türkiye tarafından yayınlanamayacağı bilgisi doğru değildir.
Nitekim taraflar arasında mevcut davada da mahkeme MCD Görüntülü A.Ş lehine olan tedbirlerin devamına karar vermiş olup,  MTVNE’nin üçüncü kişilerce yola devam edeceği şeklindeki yorumun da herhangi bir dayanağı bulunmamaktadır.

MCD Görüntülü A.Ş halen Türkiye’de MTV Televizyon Kanalı’nın munhasır lisans hakkına sahip tek kuruluştur ve  sözleşmelerimizin bitimine kadar da başka bir kişi ya da kuruluşun yetkisinden söz edilemez.