Mozilla Facebook’taki reklamlarını çekti

Kararın nedeni Cambrdige Analytica skandalı.

22.03.2018 - 16:23 | Sencer Uçar

Mozilla Facebook'taki reklamlarını çekti

Web tarayıcısı Firefox ile tanınan Mozilla, Facebook’taki reklamlarını askıya alma kararı aldı. Blog yazısı aracılığıyla yapılan açıklamada, söz konusu kararın Facebook’a zor günler yaşatan Cambridge Analytica skandalı ile doğrudan alakalı olduğu belirtildi.

Mozilla, Facebook’un gizlilik ayarları konusunda kullanıcılar lehinde değişiklik yapması halinde bu kararından vazgeçecek.

Cambridge Analytica skandalı nedeniyle Facebook’a sırtını dönen ilk kuruluş Mozilla değil. İskandinavya’nın en büyük bankası Nordea’nın sürdürülebilir yatırım ünitesi de dün yaptığı açıklamada Facebook’un kara listeye alındığını ve Facebook Inc. hisselerinin alımına devam edilmeyeceğini duyurmuştu.

Skandal ile birlikte Facebook kısa süre içinde yaklaşık 50 milyar dolar zarara uğramıştı. Sosyal medyada #deletefacebook etiketi ile sürdürülen boykot çağrısı ve Nordea ile Mozilla’nın aldığı kararlar da göz önünde bulundurulduğunda, Facebook aleyhine karar alan kuruluşların sayısının artması durumunda Facebook’u zor günler bekleyebilir.

Kaynak: Fast Company, The Next Web

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.