MOSDER’e yeni başkan

8 milyar YTL'lik mobilya sektörünün büyük kısmının temsil edildiği Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği'nde...

22.09.2008 - 10:29 | MediaCat

8 milyar YTL’lik mobilya sektörünün büyük kısmının temsil edildiği Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nde yeni dönem başkanlığına Nazif Türkoğlu seçildi. MOSDER’in başkanlık koltuğunu İstikbal Mobilya Genel Müdürü Memduh Boydak’tan devralan Nazif Türkoğlu, halen Bellona Mobilya’nın Genel Müdürlüğü görevini sürdürüyor. Türkoğlu, MOSDER’in önümüzdeki dönemde Türk mobilyasının yurtdışı pazarlarda daha çok tanınması için çalışmaların artacağını söyledi. Türkoğlu ayrıca, özgün tasarım anlayışının gelişmesi için üniversite sanayi iş birliğini güçlendirmeye yönelik çabalarının artacağını belirtti.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), her biri markalaşmış, ar-ge ve ihracat yapan 30 üyesiyle, Türkiye’de sektörün ciro ve çalışan sayısı bakımından yarısından fazlasını temsil ediyor. Türk mobilya markalarının uluslararası pazarlara daha fazla açılması amacıyla 2003 yılında kurulan derneğin dördüncü dönem başkanlığına Nazif Türkoğlu seçildi. Bellona Genel Müdürü Nazif Türkoğlu ile birlikte Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Çilek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Alfemo Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Davulcuoğlu Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi, Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Doğan Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi, İpek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Tatlı Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini üstlendiler.

Yeni dönem ile ilgili ilk açıklamasını yapan Başkan Nazif Türkoğlu, “Türk mobilya sanayisi, dünyada daha fazla tanınmayı hak eden bir yapıdadır. Ürünlerin kalitesi, rekabetçi fiyatları, hizmet anlayışı ve gelişen teknolojisiyle Türk mobilya sanayisinin ürünlerinin dünya pazarında daha geniş coğrafyalara yayılması için çalışacağız. Özgün tasarımların gelişmesine desteğimiz sürecek. Bunun için sektörü ilgilendiren kurumlarla, üniversitelerle ve kardeş sivil toplum örgütleriyle iş birliklerimizi artırarak gücümüzü birleştirmek ve dünya pazarlarında tek yumruk olmak istiyoruz.” dedi.

MOSDER Başkanı Nazif Türkoğlu, 1973 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden mezun olduktan sonra sırasıyla İstikbal Mobilya A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği, Bellona Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Türkoğlu halen Bellona Mobilya Genel Müdürlüğünün yanı sıra BOYTAŞ A.Ş.’nin pazarlama şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.