Mor Çatı 30 yaşında

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı'ndan kuruluşunun 30'uncu yılına özel reklam.

26.11.2020 - 14:50 | Sencer Uçar

Mor Çatı 30 yaşında

Kadına yönelik şiddetle mücadele etmek amacıyla ve kadınların özgür ve eşit koşullarda yaşadığı, toplumsal cinsiyet temelli ayrımcılık ve erkek şiddetinden uzakta bir yaşam kurabilmeleri hedefiyle feministler tarafından 1990 yılında kurulan Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, kuruluşunun 30’uncu yılında “Değiştirmek Mümkün” adıyla yeni bir reklam filmi yayınladı.

Geride kalan 30 yılda Mor Çatı‘nın hayatını değiştirdiği, birbirlerini tanımasalar bile birbirlerine güç veren 40 bin kadından ikisi üzerinden ilerleyen Rafineri imzalı filmde kadın dayanışması ve mücadelesi sayesinde elde edilen; cinsiyet eşitsizliğinin görünür hale gelmesi, erkek şiddetinin tepki görmesi ve tartışılmaya açılması, şiddete dair algı ve tanımları değişmesi, kadınların lehine kanunlar oluşturulması, kadınlara yönelik şiddeti önlemek ve sonlandırmak için yasal değişikliklerin yapılması gibi kazanımlar vurgulanıyor. Filmde kadınların kararlı adımlarıyla birlikte vakıf, “Birlikte nice 30 yıllara, hayatı değiştirmeye” mesajı veriyor.

Prodüksiyonunu Norr Film‘in üstlendiği filmin yönetmeni Can Pehlivanlı.

KÜNYE

  • Reklamveren: Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı
  • Reklam Ajansı: Rafineri
  • Prodüksiyon Şirketi: Norr Film
  • Yönetmen: Can Pehlivanlı

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.