Mofilm Ödülleri Spike Lee tarafından verildi

56. Cannes Lions Reklam Festivali'nde medya ve katılımcıların büyük ilgi ve merakla beklediği Spike Lee düzenlenen basın toplantısında...

26.06.2009 - 09:55 | MediaCat

56. Cannes Lions Reklam Festivali’nde medya ve katılımcıların büyük ilgi ve merakla beklediği Spike Lee düzenlenen basın toplantısında Mofilm tarafından düzenlenen yarışmanın kazananlarına ödüllerini verdi.

Dünyaca ünlü reklam ve film direktörü Spike Lee, bu seneki Cannes reklam festivalinin merakla beklediği isimlerden biriydi. Düzenlen basın toplantısında medyanın kendisine gösterdiği ilgi ise çok yüksekti. Spike Lee, MoFilm adlı bir şirketin yanısıra AT&T, Best Buy, HP, Kodak ve Nokia gibi büyük markaların üstlendiği, amatör kullanıcılardan oluşan “User-generated” (kullanıcı üretimi) bir reklam yarışmasının jüri başkanlığını yaptı. Markalar, başvuruların içinden kendi markaları için çekilmiş 12 en iyi reklam filmini seçerlerken, Lee’nin yer aldığı jüri bu filmlerin içinden en iyi ilk üç filmi seçti. En iyi film ödülü 23 yaşındaki Japonyalı Hiroki Ono’ya verildi. Ono’nun Nokia için çektiği reklam filmi, biri Japonya’da diğeri New York’da yaşayan genç bir çiftin Nokia telefonunu kullanarak birbirlerine gönderdikleri eş zamanlı gün doğumu ve gün batımı fotoğrafı üzerine kurulmuştu.

Spike Lee, yarışmaya başvuran 340 reklam filmi için: “Filmlerin kalitesi inanılmazdı. Size, yeteneğin nerede olabileceğini asla önceden dikte edemesiniz. Reklam yapmak için herhangi bir reklam ajansında çalışmanıza gerek yok. Yetenek, her yerde yetenektir” dedi. İçinde bulunduğumuz global ekonomik kriz sonucu bütçelerde yapılan kısıntılara da değinen Lee: “Bu zamanda, bu kadar çok iş yapabilmek için gerçekten çok yaratıcı olmalısınız.” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.