Mobilera Portekizli Blue Harbour’ı satın aldı

Mobilera Holding BV, global genişleme stratejisi kapsamında, iştiraki olan Mobilera Iberia üzerinden, Blue Harbour şirket hisselerinin...

11.06.2010 - 00:00 | MediaCat

Mobilera Holding BV, global genişleme stratejisi kapsamında, iştiraki olan Mobilera Iberia üzerinden, Blue Harbour şirket hisselerinin yüzde 80’ini satın aldı.

Portekiz’de bluetooth ve mobil pazarlama konularında faaliyet gösteren butik bir şirket olan Blue Harbour ile satın alma anlaşmaları  31 Mayıs tarihinde tamamlandı.

Mobilera Holding BV, Quifel Holdings’e ait Partrouge şirketiyle kurduğu ortak girişim olan Mobilera Iberia ile Mobilera hizmetlerini öncelikle Portekiz, İspanya ve Brezilya’da yaymayı hedefliyor. Büyümesi planlanan ilk hedef ülke ise Mobil Pazarlama ve Mobil Reklam alanında yüksek büyüme potansiyeli bulunan Portekiz olacak.

Miguel Barros tarafından yönetilen Blue Harbour, 2008 yılında kurulduğundan bu yana, özellikle bluetooth pazarlama çözümlerinde uzmanlaşıp, mobil pazarlama’nın bu alanında, süratle pazar lideri konumuna geldi.

Portekiz’deki büyük markalar ve telekom operatörleri, Mobilera ürün ve hizmetlerini şimdiden büyük memnuniyetle benimsediler ve tüm yılı kapsayan bir yelpazede Mobilera’ya taleplerini belirtmeye başladılar. Bu satın alma ile Mobilera bayrakları, Türkiye, Rusya, Kazakistan, Gürcistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Ürdün ve İngiltere’den sonra Portekiz’de de dalgalanmaya başladı. Mobilera böylece faaliyette bulunduğu ülke sayısını 9’a çıkarttı.
Mobilera Holding B.V. CEO’su Barış Öney konuyla ilgili olarak, “Blue Harbour’la olan anlaşmamızdan dolayı mutluluk duyuyoruz. Yenilikçi teknolojilerimizi, CRM tabanlı mobil pazarlama hizmetlerimizi, mobil reklam ürün ve hizmetlerimizi, Portekiz’deki marka ve mobil telekom operatörlerine taşıyacak olmamızdan dolayı ayrı bir heyecan yaşıyoruz. Mobilera Holding B.V. bundan sonra da diğer bölgelerde hem organik olarak hem de kurulacak yeni ortaklıklar aracılığıyla büyümeye devam edecektir” diye konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.