MediaCat

Mobil pazarlama sinir bozuyor

Amerika’da yapılan Forrester araştırması, Amerika’nın Mobil pazarlamaya hazır olup olmadığı konusunu incelemeye aldı. Yapılan araştırmanın sonucunda, analistleri şaşırtan nitelikte rakamlar ortaya çıktı.

Mobil pazarlama sinir bozuyor

Amerika’da yapılan Forrester araştırması, Amerika’nın Mobil pazarlamaya hazır olup olmadığı konusunu incelemeye aldı. Advertising Age dergisinin haberine göre, yapılan araştırmanın sonucunda analistleri şaşırtan nitelikte rakamlar ortaya çıktı. Katılımcıların %79’u telefonlarına gelen mobil pazarlama mesajlarını sinir bozucu olarak nitelendirirken, sadece %3’ü gelen yazılı mesajlara güven duyduklarını ifade etti. Rakamlar, mobil pazarlamada vaat edilen mesajların daha net ve güvenilir şekilde verilmesi gerektiği sonucunu ortaya koydu.

Katılımcıları, mobil pazarlamayı telefonlarına gelen spam haberler kadar sıkıcı olduğunu belirterek kötü PR olarak nitelendirdiler. Pazarlamacıların asla mobil pazarlamayı göz ardı etmemeleri gerektiğini söyleyen Forrester analistlerinden Spivey Overby, cep telefonlarına gönderilen mesajlara karşı oluşan olumsuz düşüncelerin ancak gönderi yapılan müşterilere istedikleri ve gerçekten ihtiyaç duydukları şeyleri vermekle değiştirilebileceğini belirterek, bunu yanı sıra verilen mesajların daha kısa ve etkili olması gerektiğini vurguladı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.