MMA artık Türkiye’de

Mobil Pazarlama Birliği Türkiye, Turkcell ve Unilever eşbaşkanlığında kuruldu. MMA Global Başkanı Mike Whers...

05.11.2009 - 00:00 | MediaCat

Ekosistemi 40 ülkede 700 şirketten oluşan MMA, Türkiye’de yerel mobil pazarda yer alan yerel marka ve şirketleri desteklemeyi, eğitmeyi ve güçlendirmeyi hedefliyor.

Mobil Pazarlama Birliği Türkiye, Turkcell ve Unilever eşbaşkanlığında kuruldu. MMA Global Başkanı Mike Whers Amerika’dan, EMEA Başkanı Herve Le Jouan Fransa’dan, EMEA Direktörü Paul Berney’in İngiltere’den katıldığı toplantıda, bu yeni oluşumla sektörün küresel standartlara uyumu ve güçlü bilgi paylaşımının sağlanmasıyla yerel mobil pazarlama endüstrisinin güçlendirmesinin hedeflendiği açıklandı.

Mobil Pazarlama Birliği Türkiye’nin eşbaşkanları ise Turkcell Mobil Pazarlama Müdürü Elvin Altun ile Unilever, Algida Pazarlama Direktörü Şükrü Dinçer olarak açıklandı.

Mobil pazarlamaya yapılan yatırımların önemli fayda sağladığı ve her geçen gün daha fazla markanın mobil kampanya düzenlediğini belirten eşbaşkan Unilever, Algida Pazarlama Direktörü Şükrü Dinçer, “Mobil pazar, müşteriyle doğrudan ilişkiyi mümkün kılıyor ve bu durum şirketler için umut vaad ediyor. Türkiye’de bu kanalın büyümesi ve mobil dünyanın genişlemesi için kurulan MMA Türkiye ekibinin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Turkcell Mobil Pazarlama Müdürü Elvin Altun ise yaptığı konuşmada, 3G teknolojisinin geniş kitlelere tanıtımı ve Mobil Pazarlama Birliği’nin Türkiye ayağının kurulması nedeniyle, geçirdikleri son üç yılın heyecan verici olduğunu belirterek; endüstrinin tüm hissedarlarını birleştirecek bu oluşumun, güçlü bir mobil pazarlama ekosisteminin gelişimi için hayati önem taşıdığını söyledi.

Eşbaşkanların, ülke içi stratejiler ve yerel öncelikleri belirlemek için birlikte çalışacakları Avrupa Yönetim Kurulu ve Avrupa MMA Genel Müdürü Paul Berney de toplantıda bir konuşma yaptı; Türkiye’de mobilleşmenin hızlı büyümesi ile yerel marka ve temsilcilerin mobil gelişmeleri stratejilerine dahil etmedeki heveslerinin Mobil Pazarlama Birliği Türkiye’nin kurulmasındaki itici güç olduğunu söyledi. Berlin’deki Mobil Pazarlama Forumu’na Türklerin yoğun katılımının, ülkenin bu alandaki vizyonunu ve coşkusunun kanıtı olduğunu da belirten Berney, “Türkiye’ye, yerel marka ve şirketlerin uluslararası düzeyde ve yerel bilgi birikimiyle etkili mobil pazarlama kampanyaları düzenlemelerini sağlayacak araçları ve küresel deneyimimizi aktarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

27 kurucu üyesi bulunan Mobil Pazarlama Birliği Türkiye, bir yıl içinde üye sayısını ikiye katlamayı hedefliyor. Kurucu üyeler arasında; Turkcell, 4 Play, Aerodeon, Avea, CEP Dünyası, Coca-Cola, Codec, Dataport, Digital Platform İletişim Hizmetleri A.Ş., Ericsson, Figensoft, Garanti, Integmo, Kahkaha.com, MOBILERA, Mobiltim, Move, Neilson, P&G, Pharos Consulting, Project House, Rabarba iletişim Hz, Teknomart, Unilever, Unkasoft, Velti ve Vodafone yer alıyor.
Paul Berney ve MMA Avrupa Başkanı Hervé Le Jouan bu hafta İstanbul’da düzenlenen Digital Age 2009 konferansına katılmış olup, konferansta Mobil Pazarlamanın geleceği ve Yakınsama konularında konuşma yaptılar. Mobil Pazarlamanın Türkiye’de süregelen gelişiminin altınının çizildiği Digital Age 2009 konferansına, sektörün önde gelen profesyonellerinden 700’ün üzerinde katılım gerçekleşti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.