Mini yeni reklamıyla bilinçaltınıza nüfuz ediyor

Mini Cooper'ın yeni reklam kampanyası insanların bilinçaltını etkileyerek onları araba almaya yönlendirmeye çalışıyor.

21.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Mini Cooper’ın yeni reklam kampanyası insanların bilinçaltını etkileyerek onları araba almaya yönlendirmeye çalışıyor.

Lida tarafından yaratılan kampanya yazılı, İngiltere’de online ve mobil ortamlarda yayınlanmaya başlayacak.

Reklamın amacı muhtemel (araba almayı planlayan) müşterileri Mini Cooper’a yöneltmek. Reklamın mantığında insanların devamlı gördükleri imajları bilinçaltına kaydetmeleri yatıyor. Reklamda reçel sürülmüş bir dilim kızarmış ekmek ve Mini Cooper amblemini veya buldog köpeğinin kırışık suratını ve arabanın amblemini görüyoruz. Reklamın sloganı ise "Mini on your Mind?" (Mini aklında). Böylece gündelik hayatta sıkça karşılaştığımız imaj ve materyallerin Mini Cooper’ı hatırlatması amaçlanıyor.

Mini reklam müdürü Anna Kilmurray "Mini markası bir kimliği yansıtır ve Lida’nın hazırladığı Mini kampanyası tam da Mini’nin sevimli ve eğlenceli tonuna uygun" dedi.

Lida yaratıcı direktörlerinden Nicky Bullard ise şu açıklamayı yaptı: "yeni Mini kampanyası beklenmedik ve oldukca cesur. Kampanya gerçekte araba hakkında hiçbir bilgi vermiyor. Tabii çok yakından bakmadığınız sürece"

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.