Mim sanatına hakkını sanal gerçeklikle vermek

Mim Akademisi öğrencilerini bekliyor.

11.04.2016 - 14:42 | Arzu Nilay Kocasu

mim akademi oculus rift

Pornodan sosyal sorumluluğa varıncaya kadar birbirinden farklı pek çok alan ve sektörün birbirinden yaratıcı stratejilerle nasibini aldığı sanal gerçeklik durgun suya atılmış bir taş gibi ortalığı dalga dalga hareketlendirirken, yüzyıllardan bu yana hayatta kalmayı başarmış pantomim veya nam-ı diğer mim sanatının bu teknolojiden muaf olması düşünülebilir mi?

Mim sanatına hakkını vermek ve onu sanal gerçeklikle ödüllendirmek isteyen iki art direktör ve tasarımcı, Pablo Rochat ve Fabio Benedetto, post-modern zamanların pantomimini VR erişimli Mim Akademisi’yle taçlandırdılar. Oculus Rift ile kullanılmak üzere tasarlanmış proje kapsamında muhtemelen tarihinin en gerçekçi mim performansını sergilemek isteyenler, projenin internet sitesi Mimeacademy.net‘ten uygulamanın betasını yükleyip Oculus Rift ile birer mim sanatçısı olarak -kim bilir, belki de- başarı dolu bir kariyere yelken açabilirler.

Kaynak: The Creator’s Project

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.