Milli Gazete’den annelere sansür

Milli Gazete, Arçelik'in Anneler Günü nedeniyle verdiği ilanda 10 kadının fotoğrafını rötuşladı...

12.05.2008 - 11:47 | MediaCat

Milli Gazete, Arçelik’in Anneler Günü nedeniyle verdiği ilanda 10 kadının fotoğrafını rötuşladı. Kadınların giydiği eteklerin boyları uzatıldı. Degajeler yok edildi.

Anneler Günü nedeniyle bir çok firma özel kampanya düzenledi. Bu kampanyaların tanıtılması için de gazetelere ve televizyonlara reklamlar verildi. Kampanya düzenleyen firmalardan biri de Arçelik.

Firma, “Benim milyonlarca annem var” adı altında bir kampanya düzenledi. Arçelik’in maskotu Çelik’in 10 anneyle çekilmiş fotoğrafı ise kampanyanın görsel malzemesi olarak kullanıldı. Fotoğraf Türkiye’de yayın yapan gazetelerde yayımlandı.

Ancak İslami basından Milli Gazete’de bu fotoğrafa dikkatlice bakıldığında rötuş yapıldığı ortaya çıkıyor.

Yenişafak, Bugün ve Zaman gazetelerinde bile orijinal fotoğraf kullanılırken, Milli Gazete’de yer alan fotoğrafa bilgisayar programı “photoshop” yardımıyla çeşitli eklemeler yapıldığı dikkat çekti.

Fotoğraftaki anneler incelendiğinde, bazılarının etek boyu bilgisayar yardımıyla uzatıldığı, bazı annelerin ise degajelerin yok edildiği ortaya çıkıyor. İki fotoğrafa dikkatle bakıldığında Arçelik’in maskotu Çelik hariç bütün herkese eklemeler yapıldığı hemen fark ediliyor.

Gazetinin bugünkü sayısında ise reklamın orjinaline sadık kalınarak fotoğrafta herhangi bir rötuşa gidilmedi.

İlan için verilen resim

Milli Gazete’de çıkan resim

Kaynak:CNNTurk.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.