Migros’un finansmanı 4 büyük bankadan

Gıda perakendecilik devi Migros’un hisselerinin Koç Holding’ten satın alımında, BC Partners’ın...

02.06.2008 - 10:15 | MediaCat

Akbank, Garanti, İş Bankası ve Vakıfbank’tan oluşan konsorsiyum, gıda perakendecilik devi Migros’un hisselerinin Koç Holding’ten satın alımında, BC Partners’ın kontrolünde kurulan ve DeA Capital ile Turkven’in azınlık paylarıyla yatırımcı olarak iştirak ettiği Moonlight Perakendecilik ve Ticaret A.Ş.’ye uzun vadeli proje finansmanı sağladı. Çağrı yoluyla toplanacak hisselerle ilgili olarak da finansman sağlanacak ve toplam finansman tutarı satın alım bedelinin yaklaşık yarısına ulaşacak. Migros’ta Koç Holding’in sahibi olduğu %50.83259 hissenin satışıyla ilgili olarak 13.2.2008 tarihinde hisse satış sözleşmesi imzalanmıştı. Gerekli yasal ve idari prosedürlerin tamamlanmasının ardından hisse devri gerçekleşti.

Bankalardan yapılan açıklamada, böylesine büyük bir satın alma işleminde özkaynak dışında ihtiyaç duyulan finansmanın tamamının Türk bankalarınca sağlanmış olmasının önemine işaret edildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.