Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcılığı’na atama

Microsot Türkiye'de yeni bir görev değişimi yaşandı. Microsoft merkezde uzun yıllar hizmet vermiş olan...

10.03.2009 - 17:48 | MediaCat

Dinamik ekibiyle Türkiye’nin bilişimle kalkınmasına destek veren Microsot Türkiye’de yeni bir görev değişimi yaşandı. Microsoft merkezde uzun yıllar hizmet vermiş olan Türk yönetici İpek Tunca Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcılığı’na atandı. İpek Tunca yazılım geliştirme ve teknoloji platformlarından sorumlu Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı olarak Mart 2009’da yeni görevine başladı.

Bu görevinden önce Microsoft’un ABD’deki merkezinde yaklaşık 9 yıl çalışan İpek Tunca, Microsoft’ta Küçük ve Orta Ölçekli Çözümler ve İşortakları Programı’nda bağımsız yazılım geliştiriciler (ISV) ve büyük sistem entegratörlerinden (NSI) sorumlu Microsoft Pazarlama Direktörü olarak görev yapmış ve önemli başarılara imza atmıştı. Microsoft içinde sorumluluğunu üstlendiği iş birimini ekibiyle birlikte ayağa kaldırarak kısa sürede bir çekim merkezi haline getiren Tunca, KOBİ’lere yönelik çözüm ve ürünlerin satış sürecinde ortaya koyduğu yenilikçi yaklaşımlarla dikkat çekti.

İpek Tunca, İş Verimliliği Danışmanlığı görevini de üstlenerek, ekibiyle birlikte stratejik müşterilere, iş ortaklarına ve eğitim programlarına odaklanarak Orta Atlantik olarak tanımlanan bölgede Microsoft satışlarının %20 gibi büyük bir oranda artışını sağladı.

Tunca daha önce de Microsoft Orta Atlantik Kurumsal Satışlar Bölgesi’nde Kıdemli İş Stratejisi Analisti Allison Watson’a bağlı olarak çalışıyordu. İpek Tunca bu görevinde finansal ve strateji uzmanı olarak bölgedeki kurumsal satışların performansının artmasını sağlayarak birim kotasını yıllık bazda yüzde 15’ten yüzde 25’e yükseltme başarısı gösterdi. Microsoft, İpek Tunca’nın bu ve buna benzer başarılarını bugüne kadar 14 ödül vererek onurlandırdı. Tunca, 2007 finans yılındaki başarılarından dolayı Microsoft Mükemmeliyet Çemberi Ödülü’ne de hak kazandı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan İpek Tunca Rochester Üniversitesi’nden MBA (İş İdaresi Master) derecesi aldı. Tunca, 2000 yılından bu yana Microsoft’ta çeşitli pozisyonlarda görev aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.