Microsoft tarihinde ilk kez işçi çıkarıyor

ABD borsalarını bu kez teknoloji ve yazılım şirketleri vurdu. Bankacılık sektörüne yönelik kötüleşen...

23.01.2009 - 17:16 | MediaCat

ABD borsalarını bu kez teknoloji ve yazılım şirketleri vurdu. Bankacılık sektörüne yönelik kötüleşen beklentiler ve açıklanan zararlara teknoloji ve yazılım şirketleri de eklendi. Haftalardır banka hisselerinin önderliğinde sert düşüşler gösteren ABD borsalarını, dün Microsoft’tan gelen haberler aşağı çekti. Microsost 2008’in son çeyreğinde gelirlerinin düştüğünü açıkladı. Kötü gelen bilanço verileri sonrası, şirketin CEO’su Steve Ballmer, “Krize karşı bağışık değiliz” dedi ve 5 bin kişinin işine son verdi. Microsoft’tan gelen kötü haber şirket hisselerin yüzde 11 düşürdü. Diğer teknoloji ve yazılım şirket hisselerini de olumsuz etkiledi. ABD borsalarında yüzde 3’ün üzerinde değer kayıpları oluştu. Borsalar, şimdi de teknoloji, yazılım ve iletişim şirketlerine yönelik olumsuz haberlerin baskısı altında.

İNTEL 6 BİN KİŞİYİ ÇIKARIYOR

Düşen bilgisayar talebi nedeniyle fabrikalarında kapasite azaltan İntel, 6 bin kişiyi işten çıkaracağını açıkladı. Santa Clara, Kaliforniya merkezli şirketin geçen hafta 4. çeyrekte karını yüzde 90 düşüren etkenlerin başında kapasitenin altında çalışan fabrikalar geliyor. Günün tek iyi iyi haberi Apple’dan geldi. Beklentilerin üzerinde ve güçlü bir gelir açıklayan Apple’ın hisseleri New York Borsası’nda yüzde 7 değer kazandı.

Kaynak:Sabah

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.