Microsoft-Nokia işbirliği Mokia uçmaya hazır

Mobil pazarın uzmanları, Microsoft Nokia işbirliğinin markalar için iyi sonuçlanacağını fakat Blackberry’nin işini zorlaştıracağını belirtiyor.

28.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Mobil pazarın uzmanları, Microsoft Nokia işbirliğinin markalar için iyi sonuçlanacağını fakat Blackberry’nin işini zorlaştıracağını belirtiyor.

Nokia  zor durumda olmasına rağmen, hala dünyanın en büyük telefon üreticisi. Microsoft Windows telefonu ise akıllı telefon pazarında sadece bir figüran.

Nokia ve Microsoft’un işbirliği iki firmanın da mobil telefon pazarındaki yerini değiştirecek ve diğer firmalarla rekabet kapasitelerini artıracak.

Google mühendislik bölümü genel müdürü Vic Guntora, bu birleşmeyle ilgili “iki hindi bir kartal etmez” yorumunu yaptı. Guntora’nun bu görüşüne katılmayanlar da var. Mesela uygulama geliştiricisi Mubaloo’nun teknoloji müdürü Ben Trewhella “Nokia’nın üretim kapasitesi çok yüksek ve Microsoft’un satış gücü oldukça iyi, bu birleşme marketi sarsabilir” diyor.

Trewhella’ya göre, Nokia ve Microsoft’un bu anlaşmasından en zararlı çıkan Blackberry olacak. Microsoft bilgisayar programlarının telefona uyarlanması daha basit bir yazılımla mümkün  ve bu da kullanıcılar için devamlılık sağlayabilecek.

Mesela 30 milyon üyesi olan X-Box oyun networku Windows 7 tarafından destekleniyor. Microsoft ile insanlar oyunlarına cep telefonlarında da devam edebilecek ve bu özellik pek çok kişi tarafından tercih sebebi olacak. Uzmanlar, Microfost ve Nokia işbirliğinin 360 derece telefon hizmeti sunarak Apple ile Google rakip olabileceğini görüşündeler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.