MediaCat

Microsoft Netflix’i satın alabilir

Reuters’a göre Netflix 190 milyar dolar karşılığında Microsoft’un olabilir.

Microsoft Netflix’i satın alabilir

Reuters, Microsoft’un önümüzdeki yıl dijital yayın platformu Netflix’i satın almayı değerlendirdiğini öne sürdü.

Microsoft Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Satya Nadella döneminde Minecraft ile başlayan ve ardından LinkedIn, Nuance ve Activision Blizzard ile devam eden büyük çaplı satınalmalara dikkat çekilen haberde Nadella’nın Activision Blizzard’ı rekabet kuralları nedeniyle kaybetme olasılığı bulunsa da Netflix’e yönelmenin stratejik açıdan anlamlı bir hamle olabileceği ifade edildi.

Netflix’in 13 katıyla piyasa değeri Aralık ayında 1,8 trilyon dolar olarak tahmin edilen Microsoft’un dijital yayın platformunu 190 milyar dolar karşılığında satın alabileceği tahmin ediliyor. Microsoft, Activision Blizzard için 69 milyar dolar ödemişti.

İki şirket arasındaki yakın bağ da dikkat çekiyor. Netflix reklamlı abonelik hizmeti için Microsoft ile partnerliğe imza atmıştı. Microsoft Brad Smith ise Netflix yönetim kurulunda yer alıyor. Ayrıca Microsoft birden fazla cihaz üzerinden video-oyun yayın hizmeti sunmak istiyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.