MICE sektörüne yeni dernek

Türkiye Etkinlik, Toplantı ve Kongre Sektörü Yöneticileri Derneği (TETKİD) faaliyetlerine başladı.

17.10.2017 - 08:20 | MediaCat

MICE sektörüne yeni dernek

Etkinlik yöneticileri, “sektöre standart getirmek ve rekabetin etik kurallar çerçevesinde sürdürülmesini sağlamak” amacıyla Türkiye Etkinlik, Toplantı ve Kongre Sektörü Yöneticileri Derneği’ni (TETKİD) kurdu. Başlangıç itibarıyla 51 kurumsal üyesi bulunan TETKİD, uzun vadede Türkiye MICE sektörünün tüm oyuncularını bünyesinde toplayarak “sektörün standartlarını ve hizmet satın alma kriterlerini belirleyerek yön tayin edici olmayı” hedefliyor.

“Markaları, etkinlik şirketlerini, tedarikçileri dünyadaki yenilik ve teknolojik gelişmeler hakkında bilgilendirip bilinçlendirerek yol gösterici olma misyonu” çerçevesinde faaliye başlayan derneğin kuruluş hedefleri ve manifestosunun kamuoyuyla paylaşıldığı toplantıda konuşan TETKİD Başkanı ve Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman şu açıklamada bulundu:

MICE sektörüne yeni dernek“Sektörün yasasının çıkarılması için gayret göstereceğiz. Gerçekleştireceğimiz araştırmalarla, Türkiye MICE sektörüne dair gerçek ve doğru rakamlara ulaşacağız ve bu verileri dernek çatısı altında yayınlayacağız. TETKİD’i sektörümüz için ‘gerçek’ bir bilgi kaynağı haline getireceğiz. Sektör içerisindeki tüm oyuncuların arasındaki ilişkilerin sağlıklı devam etmesi ve rekabetin etik kurallar çerçevesinde sürdürülebilmesini sağlamak için buradayız.

[…]

“Uluslararası derneklerle ve kuruluşlarla gerçekleştireceğimiz işbirlikleri sayesinde güncel kalmayı ve bu sayede sektörün hacmini genişletmeyi hedefliyoruz. En önemli hedeflerimizin arasında, Türkiye’deki kongre, toplantı ve etkinlik sektörü turizmini geliştirmek ve büyütmek bulunuyor. Uluslararası dernek başkanlarını TETKİD çatısı altında misafir ederek, önümüzdeki beş ve 10 yıllık planda Türkiye’nin ev sahibi olarak tercih edilmesini sağlamak için çalışacağız. Ülkemize gelecek olan uluslararası kongreler ve büyük organizasyonlar vasıtasıyla, Türkiye MICE sektörünün adının duyulmasını ve ülkemizin dünya sıralamalarındaki yerini yukarıya taşımasını hedefliyoruz.”

TETKİD Yönetim Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluşuyor:

  • Volkan Ataman (Başkan)
  • Başak Demiryumruk Dikici (Genel Sekreter ve Üye İlişkileri Komitesi Başkanı)
  • Emre Larlar (Sayman)
  • Yusuf Kemal Kunter (Değerler, Regülasyon ve Satın Alma Kriterleri Komitesi Başkanı)
  • Prof. Dr. Necla Özer (Kongre Komitesi Başkanı)
  • Bora Aksoylu (Eğitim Komitesi Başkanı)
  • Tülay Özüyılmaz (Yeşil Etkinlikler Komitesi Başkanı)
  • Nazlı Berberoğlu (Araştırma ve Ölçümleme Komitesi Başkanı)
  • Gökçe Dayı (Eğitim Komitesi Başkan Yardımcısı)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.