Metaverse’ün Türkiye’deki ilk dijital otomotiv stüdyosu Ford Türkiye’den

Ford Dijital Stüdyo ile müşterilerine seçili modellerini uzaktan inceleme imkânı sunan Ford Türkiye, "Geleceği bugünden yaşa” söylemi kapsamında otomotiv sektöründe bir ilke imza atarak Ford Dijital Stüdyo’yu metaverse'e taşıyor.

Advertorial 21.06.2022 - 08:05 | MediaCat

Metaverse’ün Türkiye’deki ilk otomotiv dijital stüdyosu Ford Türkiye’den

Araç teknolojileri kadar dijitalleşme alanında da öncülüğü üstlenen Ford Türkiye, müşterilerine en yenilikçi dijital platformlar aracılığıyla ulaşmayı sürdürüyor. Müşterilerine geleceği bugünden yaşatan bir marka olarak 2020 yılında yenilikçi uygulaması “Ford Dijital Stüdyo”yu hayata geçiren ve müşteri deneyiminde çıtayı yükselten marka, son dönemde teknolojiye ilgi duyanların cazibe noktası hâline gelen ve paralel bir sanal dünya olarak öne çıkan metaverse evreninde Türkiye’nin ilk dijital stüdyosunu kuruyor.

Ford Dijital Stüdyo Metaverse, Ford’un otomotiv dünyasıyla ilgili olarak müşterilerine çizdiği gelecek resminde ve bu resmin ardında yatan hikâyede önemli bir yeri dolduruyor. Gerek markanın teknolojideki öncü rolünü vurgulaması gerekse tasarımı ve içeriğiyle dikkat çeken proje, dönüşen otomobil dünyasının geleceğini şimdiden ortaya koyuyor.

Elektrikli araçlar, interaktif oyunlar

Metaverse’teki Ford Dijital Stüdyo’nun giriş katını ziyaret edenleri ilk olarak Avrupa’nın en güçlü elektrikli ticari aracı E-Transit ile ikonik Ford Mustang’ten ilham alan elektrikli SUV Mustang Mach E karşılıyor. Araçların üzerine tıklayarak detaylı bilgilerin yer aldığı internet sitesine ulaşılabilen ziyaretçiler, araç görsellerinin yanlarında bulunan karekodları telefonlarıyla taratarak araçların AR versiyonlarını da inceleyebiliyor.

Ford Dijital Stüdyo’yu ziyaret edenler ise Ford Tourneo Courier, Ford Kuga ve Ford Puma modellerini detaylı olarak inceleme imkânına sahip oluyor. Aynı alanda Ford Türkiye’nin sosyal medya ve internet sitesi linkleri aracılığıyla şirket hakkında daha ayrıntılı bilgiye erişebilen ve son gelişmelerden haberdar olabilen ziyaretçilerin, karşılama standında her gün saat 12.00-22.00 saatleri arasında çevrimiçi olarak hazır bulunan müşteri temsilcileri ile doğrudan görüşme yapmaları da mümkün.

Ford Dijital Stüdyo Metaverse’ün birinci katında çeşitli konsept alanları yer alıyor. Ford araçlarının performanslarını deneyimleme imkânı sunan “Ford Performans Köşesi”, E-Transit ve Ford şarj istasyonunun bulunduğu hologramlı etkileşim alanı “Ford E Köşesi” bunlardan bazıları. Ford Dijital Stüdyo Metaverse’ün en üst katında ise etkinlikler için özel bir alan bulunuyor.

Decentraland’de yer alan Ford Dijital Stüdyo Metaverse, altı parsellik bir alan kaplıyor. Platforma giriş yapan ziyaretçilerin Ford Dijital Stüdyo Metaverse’e gitmek için “goto 33.140” yazmaları yeterli oluyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.