Mentos’u dinle: ‘Babana benzeme, kendin ol!’

Yeni kampanya üç eğlenceli reklam filminden oluşuyor.

07.04.2013 - 10:32 | Ali Kuru

Mentos'u dinle: "Babana benzeme, kendin ol!"

Mentos‘un ‘babana benzeme, kendin ol’ sloganını benimseyen yeni TV ve internet reklam kampanyası, Nisan ayı itibariyle yayına giriyor.

BBH Londra tarafından hazırlanan, 20 saniyelik 3 reklam filmi, zamanından önce anne babalarımıza dönüşme konusunda sahip olduğumuz evrensel tedirginliği komik bir şekilde betimliyor. Kampanyada, önceki reklamlarda da kullanılan aykırı dil devam ettirilirken, ‘ferah kal’ vurgusu da korunuyor.

Yabancı Tehlikesi

Kampanyanın ilk reklam filminde, iki güzel kız tarafından arabaya davet edilen ve arka koltukta emniyet kemeri olmadığı için bu teklifi geri çeviren bir genç konu ediliyor.

Teknoloji

İkinci filmde, kütüphanede çalmaya başlayan utanç verici telefon melodisini telefonu nasıl kullanacağını bilmediği için susturamayan bir öğrenci görülüyor.

Jakuzi

Kampanyanın son filminde ise, jakuziye kızlar girince çoğalan bakterilerden korktuğu için jakuziyi terk etmeye kalkışan bir genç gösteriliyor.

Künye:

Reklam ve Kampanya Sloganı: Mentos / Babana Benzeme, Kendin Ol
Kullanılan Mecralar: TV – Internet
Reklam Veren: Perfetti Van Melle Türkiye – Mentos
Reklamveren Temsilcileri: Perfetti Van Melle Türkiye Pazarlama Direktörü Serkan Ergün ve Mentos Marka Müdürü Melike Yıldırım
Reklam Ajansı: Bartle Bogle Hegarty (BBH) Londra
Sanat Yönetmeni: Emmanuel St M’Leux
Metin Yazarı: Simon Pearson
Lokasyon: Los Angeles, ABD
Medya Ajansı: Media Republic
Medya Planlama: Günay Aranoğlu