Mehmet Akan bugün toprağa veriliyor

“Bizimkiler” dizisinde canladırdığı Sabri Bey(yönetici) karakteriyle izleyenlerin sevgisini kazanan tiyatro sanatçısı Mehmet Akan, bugün Şişli Camii’nde kılınacak öğle namazından sonra toprağa verilecek. Ünlü tiyatro sanatçısı Mehmet Akan(67), geçen hafta karnındaki kitle nedeniyle rahatsızlanarak Okmeydanı Eğitim Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Hastanede kitlenin alınmasından sonra kanama geçirdiği belirtilen Akan, cumartesi akşamı hayatını kaybetti. 1939 yılında Şanlıurfa’da doğan ve bir […]

11.07.2006 - 00:00 | MediaCat

“Bizimkiler” dizisinde canladırdığı Sabri Bey(yönetici) karakteriyle izleyenlerin sevgisini kazanan tiyatro sanatçısı Mehmet Akan, bugün Şişli Camii’nde kılınacak öğle namazından sonra toprağa verilecek.

Ünlü tiyatro sanatçısı Mehmet Akan(67), geçen hafta karnındaki kitle nedeniyle rahatsızlanarak Okmeydanı Eğitim Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Hastanede kitlenin alınmasından sonra kanama geçirdiği belirtilen Akan, cumartesi akşamı hayatını kaybetti. 1939 yılında Şanlıurfa’da doğan ve bir süre İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde eğitim gören Akan, uzun yıllar “Bizimkiler” dizisinde apartman yöneticisi Sabri Bey rolünde oynamıştı. Ayrıca yönetmenlik de yapan Akan, “Kadının Adı Yok”, “Bir İstanbul Masalı”, “Gramofon Avrat”, “Bez Bebek”, “Yazlıkçılar”, “Yıldızların Altında”, “Yeter Anne”, “Büyük Umutlar” ve “Aşk Oyunu” gibi bir çok dizi ve filmde de rol aldı. Sanatçının yakınlarının yurtdışında olmasından dolayı cenazesi salı günü (bugün) saat 10.00’da AKM’de düzenlenen törenin ardından, Şişli Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından toprağa verilecek. (Hürriyet)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.