Medya takibine yeni oyuncu: BuzzCovery

BuzzCovery, Türkiye’de Faselis Veri Teknolojileri tarafından pazara sunuldu.

03.08.2017 - 14:31 | MediaCat

Medya takibine yeni oyuncu: BuzzCovery

Hollanda merkezli Byelex firmasının haber odaklı marka ve sektör analiz çözümü BuzzCovery, Türkiye’de Faselis Veri Teknolojileri tarafından pazara sunuldu. Mevcut diğer medya takip çözümlerinden farklı olarak önceden anahtar kelime tanımlaması yapılmasına gerek duyulmayan BuzzCovery aracılığı ile istenilen kelime veya kelime grubu, belirlenen tarih aralığında aranabiliyor. Sonuçlar ve analiz raporu ise aynı anda ekrana yansıyor.

Dört bine yakın haber sitesini takip eden ve veritabanına Türkiye’den her ay 200 bin yeni haber sayfası eklenen BuzzCovery, kurumsal iletişim departmanları tarafından olduğu kadar kurumların satış ve pazarlama departmanlarının da günlük operasyonları sırasında kullanılabiliyor. BuzzCovery aracılığı ile pazarlama ve satış departmanı çalışanları kendi markaları ile birlikte rakip markalar hakkında medyada neler konuşulduğunu, sektörlerinde ne gibi konuların ön plana çıktığını anlık olarak takip edebiliyor.

BuzzCovery ile müşterilerine hızlı, esnek ve düşük maliyetli bir çözüm sunduklarını belirten Faselis Türkiye Genel Müdürü İlknur Altın Ünaç, piyasadaki mevcut medya takip çözümlerinin hız ve kullanıcı arayüzü açısından yetersiz kaldığını, bu nedenle de Bigdata konusunda uzman olan Byelex’in çözümü BuzzCovery’i Türkiye’de satışa sunmaya karar verdiklerini söyledi.

Kullanıcı başı sabit ücret modeli ile satılan BuzzCovery farklı bütçe ve ihtiyaçlara hitap etmek amacıyla, aylık 9,95 euro karşılığında son 21 günlük data içerisinde istenilen kelimelerin sorgulanmasına olanak sağlayan Temel Paket ve aylık 49,95 euro karşılığında istenilen tarihler arasında sorgulama yapma, farklı sorguları karşılaştırmalı şekilde raporlama ve raporların bilgisayarlara indirilmesi imkanlarını tanıyan Profesyonel Paket olmak üzere iki farklı paket seçeneği ile sunuluyor. BuzzCovery Temel Paket’i bu adresten ücretsiz olarak denenebiliyor.