Medya ölçümü gittikçe zorlaşıyor

Pazar Araştırma şirketi Synovate’ten üst düzey bir yetkili, gazete, dergi gibi geleneksel mecralarda...

28.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Geçtiğimiz hafta WARC’nin Londra’da düzenlediği “Reklam Araştırmalarının Geleceği” konulu konferansta, medya mecralarının ölçümlenmesi ve sonuçlarının değerlendirilmesi konusu ele alındı. İşte o konferanstan bazı önemli tespitler…

Pazar Araştırma şirketi Synovate’ten üst düzey bir yetkili, gazete, dergi gibi geleneksel mecralarda kampanya yatırımlarının geri dönüşlerinin küçümsenmemesi gerektiğini ifade etti.

“Online medya kanallarının etkisi çoğunlukla abatılıyor…”

Geçtiğimiz hafta WARC’nin Londra’da düzenlediği “Reklam Araştırmalarının Geleceği” konulu konferansta konuşan, şirketin kıdemli müdür yardımcısı Ernie Kim, online medya kanallarının etkisinin çoğunlukla abartıldığını belirtti.

Ernie Kim’e göre, tüketiciler arasındaki medya alışkanları doğru medya ölçümlemesini gittikçe güçleştiriyor. Kim, bu düşüncesini şöyle açıklıyor: ”Günümüzün araştırmacıları, geleneksel hedef kitleyi pazarlama karması modelleri ile birleştirerek geleneksel paradigmayı kırmak zorundalar”

Konferansta ayrıca, Facebook’un Avrupa Orta Doğu ve Afrika Pazarından sorumlu uzmanı Kathy Dykeman, araştırmacılara sosyal medya kampanya yatırımlarını nasıl ölçümleyebilecekleri konusunda ipuçları verdi. Dykeman, kurumlara banner ve text boxes (metin kutuları) “standart reklamlar” ile “engagement reklamları” ayırmalarını öneriyor.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.