Mediacom’da global CEO değişikliği

Group M bünyesindeki MediaCom Worldwide‘ in kurucu yöneticisi ve mevcut CEO’ su Alexander Schmidt-Vogel...

15.05.2008 - 15:21 | MediaCat

Group M bünyesindeki MediaCom Worldwide‘ in kurucu yöneticisi ve mevcut CEO’ su Alexander Schmidt-Vogel bugün itibariyle yeni görevi olan Group M Global “Trading” CEO’luğuna atandı.

Group M Global CEO’ su Irwin Gotlieb tarafından yapılan açıklamada Schmidt-Vogel’ in yeni görevine önümüzdeki haftalar içinde MediaCom’ daki halefi belirlenir belirlenmez, geçeceği belirtildi.

Doğrudan Group M CEO’ su Gotlieb ve idari işlerden sorumlu yönetici Rupert Day’ e bağlı olarak çalışacak olan Schmidt-Vogel yeni görevi kapsamında Group M’ in tüm “trading” aktiviteleri ve kararlarından sorumlu olurken aynı zamanda dünya çapında tüm bölgelerdeki mevcut “trading” çalışmalarının mükemmeleştirilmesi üzerine de çalışacak. WPP’ ye bağlı olan Group M, MAXUS, MediaCom, Mediaedge:cia ve MindShare gibi 4 büyük medya ajansının bağlı olduğu ana şirket.

Gotlieb açıklamalarında, geçtiğimiz 3 yıl içinde Group M’in akılcı ve yeni “trading” modelleri geliştirerek, müşteri avantajlarını arttıran güçlü “trading” operasyonları gerçekleştirdiğini belirtti.

Gotlieb, “Alexander, taktiksel planlama uygulamalarının gerçekleştirilmesinde öncülük ederek pazarda müşteri fiyatlarının en iyi noktalara getirilmesinde bir örnek oldu. Kendisinin Group M’ in tüm dünyadaki “trading” operasyonlarını yürütecek olmasından dolayı çok mutluyuz” dedi.

MediaCom’ un kurucu yöneticisi olan Schmidt-Vogel, geçen 22 yılda şirketin büyümesinde çok önemli bir rol oynamıştır. MediaCom, kuruluşundan bu yana $18 milyar cirosu ve 86 ülkeye yayılmış ofisleri ile lider bir küresel medya hizmet ajansı olmuştur.

1996 -2002 yılları arasında MediaCom Avrupa’ da Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO olarak görev yapan Schmidt-Vogel, 2002 yılında New York ve Avrupa’da ofisleri bulunan MediaCom Worldwide’ ın CEO’ luğu görevine atanmıştı. 1988 – 1996 yılları arasında ise MediaCom Almanya CEO’ luğunu yapmış; kariyerine ise 1976 yılında Gramm & Grey’in Düseldorf ofisinde medya planlama stajı ile başlamış olup, 1980 yılında ajansın planlamasının başına ve 1986 yılında da medya direktörlüğüne getirilmişti.

Schmidt Vogel “Şirketteki otuziki ve MediaCom ağının dünyada kurulması için geçirdiğim yirmiki yıldan sonra bu zorlu ve fırsatlar ile dolu yeni görev için çok büyük heycan duyuyorum” dedi. Schmidt Vogel sözlerine “Yeni ve sofistike “trading” modelleri geliştirerek müşterilerimize değer katmak, gelecekte gerçekleştirilecek tüm “offline” ve “online” iletişimlerinin omurgasını oluşturacaktır. Dünyanın en büyük ve en ileri gelen “trading” oganizasyonun daha da güçlendirilmesi şansı beni heyecanlandırıyor.” şeklinde devam etti.

Schmidt-Vogel Almanya’nın Berlin şehrinde görevine devam edecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.