MediaCat’in Ekim sayısı çıktı

MediaCat'in Ekim sayısı çıktı. Ekim kapağında "Türkiye’nin statü markaları" başlıklı bir dosyaya...

01.10.2010 - 00:00 | MediaCat

MediaCat’in Ekim sayısı çıktı. Ekim kapağında "Türkiye’nin statü markaları" başlıklı bir dosyaya yer veren MediaCat sayfaları bu ay da dopdolu…

 

 

 

Türkiye’nin statü markaları
Türk tüketicisi ait olduğu ya da özendiği sosyo-ekonomik grubunu ifade etmek için en çok hangi markaları tercih ediyor? 30 farklı ürün ve hizmet kategorisinde bu sorunun yanıtını bulmak için Synovate ile birlikte Türkiye çapında kapsamlı bir araştırma gerçekleştirdik.

Sosyal medyada ölçümleme
Markalar için artık reklamlarının ne kadar izlendiği, medyada kaç haberle yer aldığı, ne kadar bilinirlik elde ettiği gibi konvansiyonel ölçümleme teknikleri yeterli değil. Birçok marka artık sosyal medyada ne kadar konuşulduğunu da öğrenmek istiyor. Ve bu ihtiyaca cevap vermek üzere atılan öncü adımlar var.

‘Türkler uçuyor’un perde arkası
THY Genel Müdürü Temel Kotil ve Reklam Müdürü Serdar Ekrem Şirin’le konuştuk. Kotil, THY’nin yükselen grafiğinin ardındaki çalışmaları, Şirin ise ses getiren yeni kampanyaları ‘Türkler uçuyor’u anlattı.

Türk ajanslarının global ödül karnesi
Uluslararası reklam yaratıcılık yarışmalarında Türk ajanslarının katılım ve başarı grafiği gün geçtikçe yükseliyor. Türk reklamcılığının global başarı karnesini çıkarmak için yıl boyunca düzenlenen reklam yarışmalarına baktık.

Yeni sezonun güzellik trendleri
Türkiye’nin en büyük kozmetik ve kişisel bakım markalarının yöneticilerine yeni sezonun güzellik trendlerini sorduk. Kısa sonuç: Nutrikozmetikler eşliğinde grunge ve çok daha fazlası…

Reklam dünyasının kralı
Geçtiğimiz yıl reklam dünyasının en popüler kitapları arasında yer alan ve efsanevi reklamcı David Ogilvy’yi anlatan The King of Madison Avenue, MediaCat tarafından Türkçe’ye kazandırıldı. Kitabın yazarı Kenneth Roman’ın kaleminden Ogilvy’yi büyük yapan detaylar…

Yazı ve yorumlarıyla Haluk Sicimoğlu, John Grant, Nüzhet Algüneş, Michael Newman, Pelin Özkan ve Aşkın Baysal…

5 ek birden
1.
MediaCat Tasarım
2. Screen: Yeni Yayın Dönemi Özel Eki
3. Event Özel Eki
4. Felis Ödülleri 2010
5. Medya Veri Kiti

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.