MediaCat

MediaCat’in 20. yılında Advertising Age iş birliği

Yıllardır rekabet duygumuzu kamçılayan, daha iyisinin her zaman mümkün olduğunu bize sık sık hatırlatan AdAge dergisiyle ve AdAge’in yanısıra pek çok başka dergiyi yayınlayan Crain Communications ile uzun süren görüşmelerimiz sonucunda Nisan ayında bir sözleşme imzaladık.

MediaCat’in 20. yılında Advertising Age iş birliği

Bu yıl MediaCat’in 20’nci yılı. Dile kolay 20 yılı geride bırakıyoruz. Bu 20 yıllık yolculukta kendimize rakip olarak belirlediğimiz tek sektör dergisi Advertising Age idi. Bizim için hem bir rakip, hem de çıta idi AdAge.

AdAge sadece Amerika’da değil tüm dünyada pazarlama ve medya dünyasını şekillendiren, alanının en önemli yayını.

İLK GÜNDEN BERİ ÖRNEK…
MediaCat’in ilk gününden beri AdAge bizim için bir model oldu. İçerik hazırlama yöntemlerinden, sektöre bakış tarzlarına kadar… Örneğin, sektördeki tüm şirketlere, derneklere, oluşumlara ve alt mesleki oluşumlara aynı yakınlıkta olmak ve herkesin işini büyütmeye odaklanmak gibi… Örneğin, sektörü büyütmeye çalışırken, toplumun ortak faydasını ıskalamamak gibi… Örneğin, herhangi bir şirketin veya kişinin değil, sektörün sesi olmak gibi… Örneğin, zaman zaman çoğunluğun düşündüğünün aksine düşünmek ve düşündüklerini cesaretle savunmak gibi…

İddialı sonuçlar üretmeye odaklanmış bir ekip lideri olarak, ekibime model gösterdiğim Advertising Age dergisinin dünyada yarattığı etkiyi biz de araştırmalarımızla, referans kaynağı olma özelliğimizle, bilimsel, objektif ve işe yarar bilgiye verdiğimiz değerle, kapsamlı bilgi platformuna dönüşen gücümüzle Türkiye’de yaratmaya çalıştık. AdAge dünyada başarmıştı; MediaCat de Türkiye’de…

RAKİP DEĞİL EKİP OLUYORUZ
Yıllardır rekabet duygumuzu kamçılayan, daha iyisinin her zaman mümkün olduğunu bize sık sık hatırlatan AdAge dergisiyle ve AdAge’in yanısıra pek çok başka dergiyi yayınlayan Crain Communications ile uzun süren görüşmelerimiz sonucunda Nisan ayında bir sözleşme imzaladık.

Adage ve Creativitiy başta olmak üzere Crain Communications’ın B2B ürünlerinin Türkiye lisansiyerliğini kapsayan ve yakın geleceğe ilişkin önemli açılımları olan bu sözleşmenin, MediaCat’in 20’nci yılında imzalanmış olmasının bizim için birçok bakımdan önemi var.

AdAge sözleşmesine ilave olarak, iş birliği yapma konusunda prensip kararı aldığımız ve detaylarını ilerleyen aylarda duyuracağımız bir başka global güçle, MediaCat ve Kapital Medya A.Ş. sizlere yakın zamanda bölgesel ve global yeni projeler sunuyor olacak.

ASIL KAZANAN TÜRKİYE PAZARLAMA İLETİŞİMİ SEKTÖRÜ OLACAK
Ama bu iş birliğinin asıl kazananı, Türkiye reklam, pazarlama ve medya sektörleri olacak. Çünkü, yaptığımız anlaşma, sadece AdAge, Creativity ve diğer Crain Communications ürünlerinin içeriğinin Türkiye’deki okurlara ulaştırılmasını kapsamıyor. Aynı zamanda, Türkiye’den haberlerin, analizlerin ve başarı hikayelerinin global platforma taşınmasını da hedefliyor.

Bundan böyle, Türkiye’nin yaratıcıları, pazarlamacıları, araştırmacıları ve medyacıları, başardıkları projelerin MediaCat aracılığı ile global plarforma taşındığına şahit olacak. Özetle, bu iş birliği sayesinde Türkiye’nin pazarlama iletişimi ustaları yakın gelecekte seslerini dünyaya duyurabilecekler.

KENDİ DEĞERİMİZİ BİLMEK
Mayıs ayının başında New York’ta Advertising Age’in merkez ofisinde yaptığımız toplantıda anladık ki, Türkiye pazarında yaptığımız pek çok proje global pazarda da değerli ve örnek olabilecek işler. AdAge’in baş editorü Abbey Klaassen Kapital’in tanıtım kataloğunda gördüğü onlarca MediaCat projesini, ilave kapaklarını görünce hayranlığını gizlemeden: ‘Ne güzel fikirler bunlar. Sizce sakıncası yoksa, biz de AdAge’te benzerlerini yapmak isteriz bundan sonra’ dedi.

Anlayacağınız, MediaCat olarak yaptığımız ve yapmakta olduğumuz projeler, 20 yıldır kendimize örnek aldığımız Ad Age’e örnek oluyor. Bu sözleri işitince kendimi ve ekibimi daha çok sevdim.

CRAIN COMMUNICATIONS VE ADAGE
1916’da G.D. Crain Jr. tarafından B2B yayıncılık yapmak için kurulan Crain Communications 30’dan fazla global ve ulusal markaya sahip. Grup, 1930’da Advertising Age dergisini Şikago’da gazete şeklinde yayınlamaya başlamış. Bugün Crain Communications’ın merkezi hala Şikago’da olsa da, AdAge dergisi New York’tan yönetiliyor. Crain’in şirket felsefesi iki kelimeyle özetleniyor: ‘Readers first’ yani ‘Önce okuyucu’

Advertising Age’in felsefesi de iki kelimeyle özetleniyor: ‘İletişimi Şekillendirmek’

Bu felsefenin açılımı ise şöyle: Ad Age, insanları reklamcılık, pazarlama ve medya alanlarında analiz, içgörü ve nesnel bir bakış açısıyla hazırlanmış haberler ve bilgiler aracılığıyla güçlü kılar. Editörlerimiz, takipçilerimiz için çok önemli olan konuları önceden fark edip, okurlarımızın “ileri”yi görmelerini sağlarlar. Sunduğumuz olanaklar,
reklamverenlerin değer tekliflerini vurgulamalarına ve hikayelerini anlatmalarına fırsat verir. Webcast’lerden kağıda, e-postayla gönderilen bültenlerden basılı malzemeye, online banner’lardan şahsi etkinliklere kadar, her
reklamveren spot ışıklarını üzerine çekecek en mükemmel yolu bulabilir ve pazarlamanın en önemli karar mercilerine ulaşabilir.’

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.